Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó ötlet lenne a suliváltás?

Jó ötlet lenne a suliváltás?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kéttannyelvű osztályban vagyok 9.es(ez már a második évem a gimiben, tavaly előkészítő év volt)

Zenélek 10 éve. Ez az életem. Az osztályom utál, mert kicsit más vagyok,például péntekente nem megyek bulikba,hanem próbára megyek,meg ilyenek miatt. Természetesen nekem is megvan az életem,nem négy fal közt vagyok nap mint nap

Van egy barátom, aki zeneművészeti szakközépbe járt, ő nagyon mondja,hogy igenis oda való vagyok, hívjam fel a tanárt,menjek el,nézzem meg. Őszintén szólva félek..mert itt is ki vagyok közösítve...félek,mert kolisnak kéne lennem, félek,hogy a kis személyiségemmel hogyan illeszkednék be.

(Miskolci Bartók lenne az iskola,ha valaki jár(t) oda akkor mindenképp írjon véleményt,sokat segítene)

Hihetetlen,hogy már vagy 3 hónapja minden nap minden percében erre gondolok,ezzel kelek és ezzel fekszem le,hogy mennyire jó lenne elmenni oda, azért is mert ott nem ismernek

Egyik barátom azt mondja,menjek,mert ha tényleg ez az amivel szeretnék foglalkozni,akkor menjek,mert később hátránnyal fogok indulni

Másik barátom azt mondja,hogy megérti,de ő nem tudna nélkülem élni,ahogy én sem nélküle..tudom, elég rossz indok, de nagyon rossz így

Nagyon el vagyok veszve :(

16/l


2019. jún. 2. 15:37
 1/4 anonim válasza:
Nem kell félned, tuti nem lesz rosszabb
2019. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehéz helyzet ez, és kérhetsz tanácsokat, de végül neked kell döntened.


Én is voltam más szempontból hasonló helyzetben épp a te korodban (most 22 vagyok). Semmiképp ne hagyd, hogy bármelyik barátod rábeszéljen/visszatartson. Csak a magad érdekét nézd. Én annak idején hallgattam barátra, és rosszul jártam. Másrészt meg hosszú barátságok tudnak hirtelen összeomlani, és ha tényleg a barátod, akkor azt akarja, ami neked jó, nem pedig azt, ami neki + nem azért kell(ene) megszakadnia a barátságnak, mert iskolát váltasz.


Az iskolát illetően pedig nehéz megmondani. Elmenni megnézni meglehet, és a zenédről érdemes az említett/más szakmai/ottani tanárnak a véleményét is kikérni, hogy mit gondol a tehetségedről, mielőtt végleges döntést hoznál. Személy szerint a zenében szerintem elég nehezen lehet megélni...Lehet, hogy most ez nem tűnik mérvadónak, de később igen fontossá fog válni, én nem is gondoltam volna, hogy mennyire...

De, ezen túl, ha nem adsz magadnak esélyt (legalább tényleg csak benézni meg szakvéleményt kérni), lehet, hogy egész életedben bánni fogod. De rajtad áll az egész. Én a rajzolással voltam hasonlóan, de én nem voltam annyira tehetséges - de a tehetséged nálad is végső soron csak szakember tudja megmondani. Meg én megélhetést se láttam benne, és hobbinak tartottam meg.



Egyébként, ha akármi miatt nem válsztod a zeneit, még mindig lehet másik gimnáziumba átmenni, ha ott nem érzed jól magad. Nekem is váltanom kellett volna anno, nem pedig szenvedni :)

2019. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

fhú 2-es most nekem is segitettél. :)

Eddig bűntudatot éreztem, hogy nem a rajzolással kapcsolatban válaszottam szakmát, de örülök hogy látom más is hobbinak tartotta meg.

2019. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!

Végül az lett, hogy maradok..túlságosan félek a változástól. Haladok az anyaggal,amit egy szakközépben vennék, nyilván nem tudom olyan alaposan, de tanulom. Aztán meglátjuk mit hoz az élet,ha ezek után is tényleg szeretném, akkor biztos vagyok benne hogy felvesznek olyan egyetemre,ha megfelelő energiát fektetek bele

2019. jún. 14. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!