Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzés esetén miért...

Duális képzés esetén miért van nagyon sokszor a munka és az egyetem a világ két másik felén? Ezt hogyan oldják meg a hallgatók?

Figyelt kérdés

Pl. van olyan, hogy budapesti az egyetem és a munka Székesfehérváon van...

Vagy például Veszprémi az egyetem és a munka Budapesten van.


2019. jún. 3. 06:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat nálunk lehet valasztani melyik vallalathoz akarsz menni. Nyilvan a kozelebbieket szokas megjelolni. Nalatok nincs más lehetőség? Így én hagynam az egészet, hosszu tavon suli mellett kicsinálna ha napi 1,5 orat kene utaznom odavissza.
2019. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már Veszprémet írtad példának az egyetem központja van itt, de más városokban is van kara vagy képzései. Én is néztem olyan lehetőséget ami innen kb 2 óra lenne, de a kanizsai kampusztól emg kb 20 perc csak. Gondolom ezeket a partnereket inkább azoknak intézik akik valamilyen kihelyezett szakon/képzésen vesznek részt.


De sok hallgató nem veszprémi, lehet a lakhelyükhöz meg pont az van közelebb. Ismerek olyanokat akik budapestiek de itt tanulnak, nekik mondjuk könnyebb is így, mert haza is tudnak menni közben.


A duális amúgy úgy van alapjáraton, hogy szorgalmi időszakban nem kell bejárniuk (csak ha szünet van az egyetemen), viszont reghéten, vizsgaidőszakban és nyáron végig ott vannak. Így igazából nem is számít melyik városban járnak egyetemre, mert amikor óráik vannak nem kell a munkahely közelében lenniük. Annyiból jobb ha az egyetemhez közeli a melóhely hogy akkor órák után vagy pénteken is dolgozhatnak és akkor azzal is megy le a kötelező munkából vagy éppen a cég kifizeti pluszban kvázi túlóraként. Viszont ha valakinek nem opció messze menni helyben is vannak duális partnerek.

2019. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A Debreceni Egyetem vegyészmérnöki szakának duális partnerei Kazincbarcikán vannak. Vizsgaidőszakban az egyik cég biztosít szállást a hallgató számára.
2019. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!