Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 462 pont elég lesz a jogász...

462 pont elég lesz a jogász szakra az ELTE-re?

Figyelt kérdés
Írásbelik után 462-466 ponttal számolok, szóbelik nagyon már nem fognak ezen változtatni, mert eléggé jól fel vagyok rájuk már készülve. Előző években 460 pont volt az előzetes pontszám a jogászhoz az egész országban (ELTE is ennyin volt), idénre azonban ezt levitték 440-re, ám úgy gondolom, hogy az ELTE-n ezt nem fogják csökkenteni, hiszen összesen 1029-en jelentkeztek az államira, valamint további 916-an önköltségesre (bár ebbe lehet elég sok átfedés), első helyen pedig 661-en, illetve 86-an jelölték meg. A kapacitás pedig 450, állami és önköltségessel egyaránt. Szerintetek nyugodt lehetek? Úgy voltam vele, hogy a 460 az a szám, amivel biztos lehetek, hiszen ha már az előzetest hússzal csökkentették, akkor csak nem fog nőni a valós pont, ám a sok jelentkezőt látva bizonytalan vagyok.

2019. jún. 3. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem benn vagy államin!
2019. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hűha, nem tudom honnan vetted ezeket az adatokat :D

Az, hogy 1029-en jelentkeztek államira, nem jelent semmit, mert simán lehet hogy csak az első 50 főnek van meg a 440 pont. Az első hely szintén nem sokat számít, csak annyiban hogy ha nincs meg oda a pontod akkor továbbmész a második helyen megjelöltre. Ez téged semmiben nem érint.

A minimum eddig 460 volt központilag. Az ELTE-n az állami határa 460 volt. Azért, mert ez volt a legalacsonyabb. Ami azt jelenti, hogy nem tudják feltölteni az állami helyeket. Ezért is vitték le a ponthatárt. Az ELTE-n sincs feltölve az állami férőhelyek száma sajnos. Én nem igazán a külsős jelentkezésekkel, hanem az újrajelentkező elsős és másodikosok miatt aggódnék, akik pár ponttal csúsztak le a 460 pontról. Mert sokan vannak, emiatt is tűnik úgy, hogy sokkal többen jelentkeztek idén.

Mindent egybevetve szerintem lejjebb fogják itt is vinni a pontokat, de ha marad is 460-on, szinte biztos hogy bekerülsz, én így nem aggódnék :)

2019. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A felvi.hu-n található statisztikákat néztem, azért is aggódtam, mert nekem soknak tűnt ez a jelentkezés. Úgy voltam vele, hogy a több, mint 1000-ből kell benne lennem az első 450-be, ez miatt nem voltam biztos abban, hogy jó lehet :D De egyre jobban kezdek megnyugodni, bár félek, hogy ha nekem ilyen jól sikerültek az érettségik, akkor a többi jelentkezőnek is, és valahogy mégiscsak emelnek annyit, hogy pont ki csússzak :/
2019. jún. 5. 10:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra készülj, hogy valóban most azok, akik nem kerültek be korábban államira a magasabb ponthatár miatt, újrajelentkeztek államira. Felveszik őket államira és kreditelismeréssel ugyanott folytatják - most már azonban államin - a tanulmányaikat.

Éppen ez miatt biztos vagyok benne, hogy nem 440 lesz a ponthatár hanem minimum 450-460, mivel korábbi években nem volt ennyire alacsony a központi ponthatár, így most mindenki beadta a jelentkezést rá.

2019. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 450 valószínűbb sokkal mint a 460, mivel a 460-asok közül akik újrajelentkeztek csak azok, akik 440 és 460 között vannak, és mivel eddig a 460-as ponthatárral nem bírták feltölteni a helyeket, nem hiszem hogy ez az idei évben megváltozik. Szóval biztosan lejjebb fogják vinni, és mivel így is-úgy is 460 fölött vagy, nem kell aggódni :)
2019. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na közbe szóbelik utan hivatalosan is 462 pontom lett, 90%-os emelttörit sikerült összehozni :D Nyugodt vagyok mostmár, biztosra érzem, hogy ezzel bent leszek :)
2019. jún. 17. 10:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratu :)

ez esetben találkozunk ősszel :D gyere ON-re, jó lesz, megismered a csoportot akivel egész évben együtt leszel és egy csomó szakmai tippet is kaphatsz a mentoroktól ;)

Ha van kérdés bármiben írj nyugodtan, szivesen valaszolok bármire.

2019. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mea76 válasza:
A lànyomnak is 462,ELTE ÀJK első helyen megjelölve,mi is nagyon izgulunk!Remêlem sikerül mindenkinek amit szeretne! 🙏😊
2019. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!