Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb? Gépészmérnö...

Melyik a nehezebb? Gépészmérnöki anyagtechnológia specializáció, vagy anyagmérnöki járműipari öntészet és öntészet specializáció?

Figyelt kérdés
Alapszakokról van szó...

2019. jún. 4. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
név alapján az első elméletibbnek tűnik
2019. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
0%
Ritka azon emberek száma akik egy alapszakon két specializációt is megcsinálnak gépészmérnökin. Ha találsz is olyat aki mindkettőt megcsinálta akkor örülj neki. A második inkább kémiásabb amíg az első talán egy picit rajzosabb.
2019. jún. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen kérdéseket! :DDD


Az első szerintem, de kb egyformának gondolnám.

2019. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elég speciális kérdés. A többiek kedvéért: a Miskolci Egyetem két karának képzéseiről (a Gépészmérnöki ill. a Műszaki anyagtudományi) van szó. Az anyagmérnöki képzés alapvetően jóval gyakorlatiasabb, remgeteg szakiránnyal. A gépész ezzel szemben elméletibb. Az Anyagtechnológia szakirány az Amyagtudományi Karon lévő szakirányok tananyagait próbálja átültetni a saját tárgyaiba, több-kevesebb sikerrel, hegesztéstechnológiával kiegészítve. Véleményem szerint ez inkább általánosabb tudást ad, az anyagtudományi alapok hiányával ötvözve (a gépészmérnöki képzés első féléves Anyagtudomány alapjai tárgy elég vérszegény, figyelembe véve, hogy erre építene a szakirány). A kérdező által említett másik szak szakiránya iparibb, duális képzés is épül rá + van ipari háttér is hozzá.


Ha az anyagtudomány nem csak felületesen érdekel, én a Műszaki Anyagtudományi Kart preferálom.


Üdv. Egy félig kohász-gépész :)

2019. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!