Szerintetek 302 ponttal felvehetnek pénzügyi alapszakra a Debreceni Egyetemen? (fizetősre)

Figyelt kérdés

Tavaly 280 volt a ponthatár.. tudom, hogy iszonyatosan elrontottam a felvételim. Nem így terveztem, de sajnos nem rég műtétem volt, lelkileg megrázott és nehezen sikerült kilábalnom belőle. Viszont évet nem szeretnék kihagyni. :(

Van itt valaki, aki szintén fizetősre jelentkezett?


2019. jún. 5. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Megnéztem, és szerintem nem kell aggódnod. A felvin az elmúlt 3 évben mindig 281-284 között volt a fizetősös helyeknek a felvételi ponthatára, szerintem simán be fogsz tudni kerülni, ne aggódj! :) Valamint 94 főt vesznek fel maximum és első helyen 139-en vannak, ami nem olyan húzós, mert vannak akiknek a tiédnél is rosszabbul sikerül, el sem érik a 280 pontot :)

Ja és jobbulást! :)

2019. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hol tudod megnézni, hány embert vesznek fel egy adott kar adott szakára? Ez érdekelne. Köszi.
2019. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megtaláltam. Szóval nem releváns már.
2019. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló, igyekszem :)
2019. jún. 5. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy simán bejutsz mert: Sokkal csak napplit jelölték be a fizetőset meg nem is. Vagy bejelölték a nappalit debrecenbe, de fizetőset csak 12. helyre jelölték...Másrészről nappalira a pontszám 450 pont fölött van.. ami azért elég sok, és nem sokan fogják elérni.. általában akiknek 450 pont fölött van.. magyarral és törivel ezt egyszerűbb elérni, mint egy matekkal és ugyebár magyar + töri tárggyal belet jutni PÜ-re, azok a jogot is ugyanúgy megjelölik. Szóval nem sok embert vesznek fel nappalira. De amúgy az 94 hely amit felvesznek nem csak a 139 első helyes hanem hozzzáadodik még az a szám akik csak a fizetőst jelölték meg. tehát ha fizetőst megjelöltek még 20 an akkor az 159 első helyen. De abből lehet csak 30 éri el azt a 450 pont felettit és utána jönnek a fizetősők.


Nos, ha nincs szerencséd akkor, ha a 139 ember közül 100 ember elérte a nappalira való pontszámot akkor egyetlen egy embert sem vesznek fel fizetősre és így nem jutsz be. Tehát, te igazából az államiak után szerepelsz. Ha elfogytak azok az emberek akik elérték az állami ponthatárt például 94 embert vesznek fel, 80 embert felvettek államira mert elérte a pontot akkor maradt még 14 hely amit a fizetősőkkel fognak feltölteni. És ilyenkor, meg akinek több pontja van és a fizetőst is megjelölte és még nem vettél fel előtte máshova..


Szóval lehet 282 a minimum pontszám, de lehet az előtted lévőknek több pontjuk lesz. Szóval ehhez szerencse is kell már sajnos.


De kívánom a legjobbakat. Én NJE-re jelentkeztem, kecskeméti nappali költséges és szolnok levelező költségest. Ide talán könnyebb bejutni.. Csak azért mert a PÜ érdekel.. az, hogy hol kapom meg a diplomámat nem számít. Bár megjelöltem Debrecent is, de azt utolsó helyen.., mert még lehetőségem volt ingyen bejelölni. :) Szóval én a helyedet elvenni nem fogom, mert valószínűleg felvesznek az NJE-re ahogy nézegettem most, hányan jelöltek oda és mennyit vesznek fel.


Sok sikert neked!

2019. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó Válaszoló! Neked is sok sikert ! :)
2019. jún. 5. 20:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem a magyart számítja duplán, pedig az 80% is meglenne. Hanem az angolt, bár az is 70% körül lesz remélhetően. Illetve a matekot (57) és a törit (60 körül ) számítja duplán :((
2019. jún. 5. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy számolja a felvi, ahogy a legtöbb pontod összejön. Ha belépsz a e-felvibe ott a pontszámodat meg tudod nézni ugyebár és azt is, hogyan számolta ki. Ha esetleg valami hiba lenne.. mert itt nem egy operátor számolgatja, hanem automatikusan a rendszer.. amiben ugye előfordulhat hiba, akkor szerintem van lehetőség jelezni.
2019. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!