Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt kémia érettségin...

Az emelt kémia érettségin ténleg olyan széles ismeretanyagot kérnek számon amit lehetetlen 2 év alatt megtanulni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 6. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Meg lehet tanulni, de tényleg elég nehéz, sok tanulás és gyakorlás kell hozzá. Viszont egyetemen jól jön majd az elején a tudás , felteszem olyan helyre mész ahol lesz kémia is.
2019. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Orvosira készülök
2019. jún. 6. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát lehet, van olyan is, aki 1 év alatt felkészül, de én tavaly januárban határoztam el magam az orvosi mellett. Idén érettségiztem másodjára kémiából, de sajnos még ez sem lesz elég. Már nem vagyok gimis, de szerintem egy gimisnek sem könnyebb elsajátítani az anyagot. Bizonyos szempontból nehezebb, mert sok más tárgyra is kell koncentrálniuk, ugyanakkor meg nekik elérhetőbb a tanári segítség.

Mindenesetre a fejlődést érzem magamon, terveim szerint már októberben elég lesz. Addig még számolok jó sokat.

Az elméletnek is idő kell, hogy helyre álljon minden, de a számolás is van olyan nehéz (vagy nehezebb), annak még több idő kell, mire belejön az ember.

2019. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most miért kellett töröltetni a válaszomat?

Privátban írtad, hogy nincs is kémiád, caak magadtól tanulod... Ezt most nekem honnan kellett volna tudnom?

Amúgy így elég húzós az orvosi eleve, át kéne iratkoznod másik gimibe, ahol van kémia...


Ha meg az iskolában normálisan figyelsz az órákra és megcsinálod a házit, otthon is tanulgatod a biológiát és kémiát minden nap néhány órát (ahogyan mindenki aki orvos akar lenni), akkor egy nyár alatt, ha nincsen nagyon más dolog, simán fel lehet készülni 90% felettire, ennek a két tárgynak az emeltjéből.

Ez csak egy sz.ros éretségi, semmi az egyetemhez képest.

Második évtől havi szinten kell majd többet tanulnod az orvosin mint egy emelt érettségire...

2019. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha vistont arról van szó, hogy 10.-es vagy és attól félsz, hogy kimaradt 2 évet nem tudod 2 év alatt pótólni kémiából, akkor egyrészt írd le normálisan a kérdésben, másrészt pedig az sem baj, simán meg lehet tanulni, csak akkor már foglalkozni is kell vele érdemben.


Amúgy én nem orvosis vagyok, de nekem is emelt kémiám volt, szóval tudom... Én 11.-ben még majdnem buktam belőle, meg amúgy a legtöbb tantárgyból.

Aztán mégis sikerült összehoznom egy emelt matekot és kémiát 80% körül.

2019. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak 9-ben és 10-ben volt kémiám, előtte és utána nem. Lehetőségem volt kétheti-havi egy alkalommal konzultálnom egy tanárral a suliban később, de nem volt így túl sok motivációm. Az a típus vagyok, akit noszogatni kell, hogy tanuljon. Aztán jelentkeztem emelt kémiára, bár a kezdetektől ez volt a terv, februárban írtam egy próbát itthon, hát... épphogy ötven százalék lett. Kétszer átrágtam magam a mozaikos tankönyvön (a szervetlen kémiát pl. soha nem tanultam meg, voltak teljesen új témák), a kísérleteken, számolást csak néhány típust kellett megnéznem, az mindig könnyen ment. Az érettségim jóval 90 felett lett. Szóval semmi sem lehetetlen :D
2019. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagy teljesítmény volt a bukásból, emeltre feltornázni... :)

2019. jún. 19. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!