Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2 év múlva érettségizek...

Ha 2 év múlva érettségizek fel lehet készülni egy emeltszintű angolra?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta tanulom az angolt, járok rendszeresen különtanárhoz évek óta. Szörnyűnek érzem a nyelvérzékemet egyszerűen nem tudok angolul gondolkozni.. A legnagyobb baj talán azzal van hogy zárkózott vagyok és nagyon nem merek megszólalni, főleg ha nem vagyok bizonyos abban hogy helyes amit mondok. Egy év múlva jutok el majd kb arra a szintre hogy egy középszinű érettségit jóra megírjak. Nagyon nagyon kétségbe vagyok esve, egyetemre szeretnék menni ( többi tantárgyból az emelt kizárva) de félek hogy nem sikerül 2 év múlva olyan szintre fejlődnöm hogy legalább 80% os emelt angol érettségit írjak. Valakinek van hasonlókban tapasztalata?? Mit javasoltok?
2019. jún. 6. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ha régóta tanulsz angolt és mégsem érzed jónak a nyelvérzéked, vagy nincs akkor szerintem ne emeltezz. de ha van nyelvérzéked simán el tudsz jutni arra a szintre 2 év alatt. szerintem az emelt angol érettségi nem volt nehéz egyáltalán.
2019. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

Az origo-nyelvizsga oldalán lehet nézegetni teszteket. :) Minden típus van fent, és tudsz gyakorolni, tesztelni magad. Ha úgy érzed, megy a középszintű, vagy a felsőfokú vágj bele! Nem olyan nehéz ez. A tételeket kell csak bemagolni.


Egyébként miért van kizárva nálad a többi tárgy emelt szintje? Úgy tudom kötelező 20-tól az egyetemekre minimum két emeltszint + nyelvvizsga.

2019. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Minek akarsz angol emeltezni? Egyáltalán melyik egyetem ír elő angol emeltet?


Maximum nyelv szak, de oda úgy se mész.

2019. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

ha pl anglisztikára, angol tanárira megy akkor kell emelt. angolból :D

de 2020-tól egyébként is a minimum belépő a felsőoktatásba 2 emelt lesz.

szerintem nézegesd a közép érettségiket, emelteket is, amúgy az emelt még csak nem is C1 szint, szóval nem ijesztő egyáltalán :D de ha meg nyelvvel akarsz foglalkozni, akkor igenis kell, hogy jó érzéked legyen. ha csak egy emelt érettségi kell akkor elég az, ha megcsinálod.

2019. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos nem nyugodtam meg de majd nagyon sokat tanulok..:(

Azért angolból szeretnék mert 20-tól 1db! emelt erettsegi +1db nyelvvizsga az elvárás az egyetemek felől, és mivel a középszintű nyelvvizsgát úgyis kötelező lenne megcsibálnom, úgy hallom hogy annál már nem sokkal nehezebb az emelt angol érettségi. Ezért szeretném azt választani. És gazdasági egyetemre szeretnék menni ahova vihetek angolt törit vagy matekot.

2019. jún. 6. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az emelt angollal 2 legyet ütsz 1 csapásra ;) lesz emelt tárgyad+ nyelvvizsgád, mert az emelt angol már bőven nyelvvizsga szintű, így kilehet vele váltani.
2019. jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben kreálj angol tartalmakat.

Írásban... beszélni én sem mertem eleinte (igaz nekem már volt nyelvvizsgám...de nagyon fos a nyelvérzékem. Igaz nem is foglalkoztam vele sokat). A nyelvvizsga kb vicc, kommunikációs szempontból. Már nem is rémlik hogy mentem át :D


Ami sokat segített, az hogy Instagramm profilommal nemzetközi vizekre eveztem és lett 700 külföldi ismerősöm. Sokakkal tartom a kapcsolatot, és eleinte makogtam, de most már merek kommunikálni, beszélgetni angolul.

Kicsit töröm még, de nem számít... ezzel bátorságot gyűjtöttem szóbeli beszédhez is.


Mára már szakmai előadásokat tartok angolul, munkában külföldi kollégával angolul beszélek stb...


Kb 1-2 év alatt jöttem bele, úgy hogy tanulni se kellett többet. Egyszerűen csak írogattam és beszéltem. Ha nem tudtam kifejezni magam, utánanéztem a nyelvtani formának.


Ha még tanulsz is, simán meglesz.

2019. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy használd a nyelvet... ne csak tanuld. Kb 9 évig "tanítottak" angolra, és szégyenszemre épphogy átmentem a nyelvvizsgán.


Viszont amióta használom, sokkal jobban megy. Magamtól tanultam meg...

2019. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni? Adtam több tippet is...
2019. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
emelt érettségit ha 60% fölé írod akkor jár mellé komplex nyelvvizsga is :) szóval úgy megéri.
2019. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!