Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan egyetemi szak ami nem...

Olyan egyetemi szak ami nem annyira nagyon matekos, ugyanakkor emberekkel sem kell nagyon sokat foglalkozni már majd, dolgozó emberként?

Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 21:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Fizetés mindegy, csak lehessen vele elhelyezkedni...
2019. jún. 6. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
1%
vegyész
2019. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vegyészmérnöki?

Ém úgytudom, hogy ott nagyon kemény a metek, de még programozni is meg kell tanulni...


Amúgy a munkakörülmények tetszenének.


Vagy vegyész MSc, amire kémiáról lehet menni?

Erről nem tudok sokat...

De furcsa lenne, ha nem lenne ez is nagyon erősen matekos, meg ezt szerintem azok tanulják akiknek igencsak komoly ambicióik vannak és PhD-t is akarnak majd...

2019. jún. 6. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
nem értem mi ez a nagy hiszti a felsőoktatási matek miatt. Én végig középiskolában kettes voltam matekból meg fizikából is. Mégis két mérnöki diplomát is megcsináltam. És tudok nálam sokkal hülyébbet is aki szintén mérnöki fősulit végzett. És nem gödöllői kapagépészt vagy valami gyógymérnökit. Szerintem a fősulis mérnöki matek nem gázos,az egyetemi már neccesebb de simán meg lehet csinálni. A programozás meg nem speciálisan programozó fősulin/egyetemen (értsd jól,én a hagyományos rendszer legvégén végeztem. Ott még így hívták. 3 év főiskola 5 év egyetem. ) gyógyprogramozás,programozás alapjai. Bölcsészek mennek programozó bootcampre és megcsinálják. Pedig az keményebb mint amit mondjuk egy vegyészmérnök csinál. Előre beparáztatod magad és kilövöd a joker szakokat. Rosszul teszed.
2019. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én diszkalkuliás vagyok... Ettőlmég valamennyi matekot meg tudnék tanulni, ha nagyon ráfekszem, de ami a normális embereknek is nehézséget okoz, azt én nem tudom elvégezni.

Nem szeretnék mondjuk 4 év után ott lenni 4 évvel öregebben, diploma nélkül mert kibuktam és még visszafizetni 1.5-2 millió forintot is...

Közben meg pszichésen tönkremenni.

2019. jún. 6. 21:54
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
annyira nagyon súlyos szintű? pl. a középiskolás matekkal el tudtál bánni? Ha nem annyira nagyon súlyos azért ne tegyél le a dologról. Szerintem ami neked itt hiányosság az nálam bőven megvolt trógerségből. Esetleg plc programozónak is elmehetnél. Az is inkább antiszociális meló. Nem fizet olyan nagyon jól (vannak kivételek! lehet vele rohadt sokat keresni,de nem ez a jellemző). Az senem matek senem igazi programozás. Egyébként a programozás sem igazán matematika. Esetleg gazdasági,banki környezetben. Én a helyedben beszereznék pár felsőoktatási matek könyvet meg programozással kapcsolatos könyvet és letesztelném magam,hogy tényleg lehetetlen küldetés e.
2019. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Egyetemen a matek az egyszerű sok helyen. Amit gyakorlaton leadnak feladatokat ugyanazok lesznek a ZH-ba is csak más számokkal. Tehátsz nem kell értened, hogy mit csinálsz, csak a lépéseket kell tudni.. Ennyi a magyar felsőoktatásban levő matek.
2019. jún. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk vegyészmérnöknek ne menj, mert eléggé szívni fogsz.. ott nem csak matek van...


Én ajánlom a mérnökinfot.. az tök egyszerű.. vagy kertészmérnök, agrármérnök.... a kertészmérnökivel még magadnak is dolgozhatsz, de agrármérnökként is.. vállalkozásba.. nem kell más emberekkel foglalkozni...mérnök infoval sem nagyon ha inkább a hálós és a webes, programozos része felé mész majd és nem az ipari fele.. mert ott meg az üzemben vagy...sok-sok ember között.....


Villamosmérnököt nem ajánlom, az keményebb és nem a matek miatt..., a gépészmérnökit sem...


esetleg még élelmiszermérnöknek mehetsz..

2019. jún. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy régésznek..bár azzal meg nem sokra lehet menni sajnos.., de ha érdekel miért ne.
2019. jún. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biológus? Onnan tudsz szakosodni érdekes dolgokra mint a tengerbiológia például.
2019. jún. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!