Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináltatok volna másképp,...

Mit csináltatok volna másképp, mint a középiskolai magyartanárotok?

Figyelt kérdés
Természetesen az osztályotok tanításával kapcsolatban.

2019. jún. 7. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha rajtam múlott volna akkor nem lett volna 1 óra sem megtartva és mindenki megkapta volna a kettesét év végén. Ebbe mindenki belement volna. (Szakközépben -most már szakgimnázium- tanultam, itt senkinek sem volt szüksége a magyar órák keretein belül elsajátítható tudásra.) De hát ilyet nem lehet csinálni, úgyhogy valószínűleg ugyanúgy tanítanék, csak talán dolgozatoknál már alacsonyabb elért eredményre is megadnám a kettest - nálunk 50% volt.
2019. jún. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindent, mivel konkrétan semmit nem tanított 4 évig. A saját életéről mesélt, végigkritizálta a tanári kart, a tankönyvek szerzőjét, beszólt és burkoltan megalázott embereket, utolsó évben kb másfél évnyi lemaradásban voltunk, érettségi feladatot összesen 3 alkalommal csináltunk, nyelvtanóránk az utolsó 2 hónapban egyáltalán nem volt, de előtte sem sok. Borzalmas, rosszindulatú nő volt, azzal fényezte saját magát, hogy az érettségiket brutálisan felpontozta, hogy ne égjen be a rossz átlagokkal, de előtte röpködtek a 2-esek ugyanarra a dogára, amire a kedvenceinek 5-öst adott, egész osztály előtt kötött bele emberek hibáiba, felelet közben simán a szavadba vágott és elkezdett mondani akár valami teljesen oda nem illő dolgot, te meg állhattál ott 5-10 percig, hogy amúgy szeretnéd befejezni az elkezdett verset.

Huhh, de örülök, hogy megszabadultam tőle:)

2019. jún. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felfogtam volna, hogy real tagozatos osztályban nem kellene erősebben nyomni az irodalmat, mint a humánosoknak, mert nem ilyen irányba megy az osztály.
2019. jún. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Használnék jegyzetfüzetet, hogy ne legyen abból minden órán fennakadás, hogy mit tanítottam már/ígértem hogy megtanítom/tanítottam a másik osztálynak de itt íratok belőle dolgozatot.
2019. jún. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem rendes volt a magyartanárom, szerettem a magyarórákat, talán az egyetlen gond az volt, hogy mindig csak bemagolni kellett dolgokat... a tanár mindig felírta a táblára az vers, novella elemzéseket stb meg magyarázott, és csak be kellett magolni az ötöshöz. Az érettségihez sehogyan sem készültünk, nekem végül 5öst adott az érettségimre, de szerencsém volt a novella elemzéssel mert könnyű volt.
2019. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!