Maradjak, vagy menjek?

Figyelt kérdés
4 éve élek Angliában, 18 éves leszek jövőre amikor is befejezem a vizsgáim és esélyem lesz dönteni hova tovább. Nagyon szeretnék egyetemre menni, ledoktoralni, gyógyszerészettel foglalkozni, de nem tudom itt folytassam vagy hazamenjek. A szívem haza húz, az eszem ide.. Nagy álmom a Semmelweis de a szüleim sem támogatnak abban, hogy hazamenjek. Mit gondoltok?

2019. jún. 7. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmelweisen járok gyógyszerészetire.

Hát én személy szerint, ha kint élnék (és nem utálnám teljes szívemből a helyet), akkor mindenképp kint tanulnám, ha van rá lehetőségem. Tőlünk gytk-ról pont, hogy menekülni szoktak inkább..:D

2019. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Angliában sokkal jobb lesz, majd meglátod. Angol egyetemekhez viszonyítva még a sokak által áhított Semmelweis is eltörpül.

Én 13 évesen költöztem Angliába, és eleinte bár rühelltem magát az országot és a közeget, azóta csak azon jár az eszem, hogy milyen jól is döntöttem. Most fejeztem be az első évemet egyetemen, és alig várom hogy a következőt is elkezdhessem. Még mesterképzés is a célok között van. Sokkal stresszmentesebb mintha Magyarországon tanultam volna tovább. Szerintem neked most adott egy lehetőség ami csak egy karnyújtásnyira van, ami egyébként sok ezrek álmai hogy kint tanulhassanak, de nem tehetik meg. Szerintem marhaság lenne Magyarban egyetemet kezdened, főleg így hogy kint laksz.

19/F

2019. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!