Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia és programozás...

Pszichológia és programozás szak párhuzamosan mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Mesterképzésként számítógépes és kognitív idegtudományra szeretnék menni, amely mindkét területet magába foglalja. A pszichológia nagyon érdekel, illetve ott meg tudnám tanulni elméletben és gyakorlatban is a kutatás menetét, a programozással viszont sokkal jobb elhelyezkedési lehetőségeim lennének. Mennyire lenne teljesíthető a két szakot egyszerre végezni?

2019. jún. 9. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kevesen vannak, már ha vannak egyáltalán akik egyszerre csinálják a kettőt. Viszont mások képességei nem egyeznek a tieddel.

Válaszd amelyik szimpatikusabb és élesben meglátod mennyire van mellette időd, energiád a másik szakra. Egy felvételi eljárás során úgyis csak egy helyre adhatod le a jelentkezést. Van fél-1 éved ízlelgetni és az őszi, vagy tavaszi felvételiidőszakban jelentkezhetsz a másikra is ha úgyérzed menne.

2019. jún. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Most éppen hol tartasz a tanulmányaidban?

Az alapszakos diplomád miből van /lesz meg?

Pl. pszichológia mesterképzésre, úgy tudom, csak pszichológia BA diplomával lehet menni.


De javítsatok ki, ha ez változott időközben.

2019. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Simán teljesíthető. Gyerekem pszichológiára jár nappalin, mellette meg kereskedelem és marketingre szombati levelezőn. És mindemellett még gyakornok is multinál.


Simán betolsz egy szombati gazdasági informatikát a pszichológia mellé. Elmondhatatlanul jó, ütős, időtálló választás. Addig tanulj erőltetett menetben, amíg fiatal vagy. :)

2019. jún. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ősztől lesz az utolsó évem a gimnáziumban. Igen, pszichológia MA tényleg csak pszichológia BA után lehet, de én nem abból szeretnék mesterképzést, hanem számítógépes és kognitív idegtudományból. Pont ez a dilemmám, hogy melyik alapszakot kéne választanom, a programozó informatikust vagy a pszichológiàt, esetleg a kettőt egyszerre.
2019. jún. 9. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Értem, hogy most kinéztél egy jól hangzó szakmát / területet valahonnan, de az élet nem így működik. Ettől függetlenül:


Pszichológia BA

Pszichológia MA kognitív szakirányon

Mellettte meg megtanulsz programozni otthon, MOOC-platformokról. Nézz körül az edx.org és coursera.org platformokon, mik vannak. A világ legjobb egyetemeiről tanulhatsz, és még papírokat is szerezhetsz.

2019. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, hogyha nem kell majd mellette dolgoznod is, akkor menj az ELTE proginfóra és mellette a Károlin csináld levelezőn majd a pszichológia BA-t...

Utána meg majd meglátod, hogy hova tovább, csak számolj azzal, hogy így elfogynak az állami féléveid (ha nem fizetősre mész az egyikből).

Utána én viszont valahova külföldre mennék MSc/MA képzésre a helyedben.

2019. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!