Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a lehetőségeim abban az...

B_538 kérdése:

Mik a lehetőségeim abban az esetben, ha már most látom, hogy 1 ponttal kevesebbem lesz, mint amennyi szükséges az általam megjelölt szakra, és nem jelöltem meg mást?

Figyelt kérdés
Pszichológia szakra jelentkeztem, és 434 pontom van, 435 kellene. Nem jelöltem meg önköltségest, csak államit. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e mód arra, hogy esetleg utólag jelentkezzek önköltségesre, hogy el tudjak indulni még a szeptemberben. Vagy milyen más lehetőségek vannak, hogy valahova el tudjak indulni szeptemberben.

2019. jún. 10. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Mégis honnan tudod, hogy mennyi pont lesz a ponthatár? Ismered az összes oda jelentkező pontszámát, vagy ezt honnan szoptad ki?
2019. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az előzetes ponthatár 435, és a sok évre visszamenő tapasztalatok azt mutatják, hogy max emelni szoktak, 435 alá szerintem az utóbbi 4-5-6 évben nem ment, mivel mindig túljelentkezés van a szakon. És nyilván nem arra akarok alapozni, amire 0.00001% esély van nagyjából, hanem egy reális B tervet kitalálni minél előbb, ami igencsak nehéz, mivel a neten habár fent van, hogy mi a pótfelvételi menete, de nem tudom pl milyen szakokra lehet jelentkezni. Elsősorban arra lennék kíváncsi került-e valaki hasonló helyzetbe, van-e valami megoldás, van-e valami kiskapu, vagy lehetőség arra, hogy jelentkezhessek az önköltséges szakra, ha előzőleg az nem jelöltem meg. Nem kioktatásra, meg miegyébre van szükségem, hanem megoldásra, információra, segítségre, amit előre is köszönök.
2019. jún. 10. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Nincs lehetőséged, de nem nagyon értem mi alapján jósolsz pontra pontosan felvételi ponthatárokat.
2019. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én pedig nem értem mit nem értesz azon, hogy az előzetes ponthatár 435. Tavaly is ennyi volt. Tavaly két egyetem közül az egyiken 435 volt, a másikon 435-ről445-re emeltek, mikor kijöttek a hivatalos ponthatárok. És ez sok évre visszamenőleg így volt, 435 az alja, néha 436-7-8, stb, de kevesebb sose szokott lenni, csak több. Persze megvan az esélye, hogy idén tizedannyian jelentkeznek a szakra, mint az elmúlt sok évben, de ez nem túl reális, nem gondolod?
2019. jún. 10. 13:22
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem vesznek fel, akkor az a legjobb lehetőség, hogy dolgozol 1 évet, vagy szerzel egy OKJ-s képesítést addig is. Legalább lesz pénzed vagy megtanulsz egy szakmát ami mindig jól jöhet, aztán jövőre újra megpróbálod.


De jogos az, hogy simán változhatnak a ponthatárok. Referenciaképp BME-VIK villamosmérnökire évek óta 365 pont kellett, aztán hopp egyik évben 350 is elég volt. Soha nem tudhatod.

2019. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez megtörtént tavaly, és a problémám éppen az, hogy egy adminisztrációs hiba miatt úgy néz ki idén se lesz meg az a plusz egy pont, és ezért próbálok kétségbeesetten keresni valami megoldást, hogy ne kelljen 2 évet kihagynom.
2019. jún. 10. 14:29
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz! Van lehetőséged. A megjelölt szak önköltséges formáját július 10ig veheted fel az e-felviben :)
2019. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

A megjelölt állami szakl önköltséges formáját most is megjelölheted .

E-felvi/ jelentkezések és pontszámok . Ott legalul tudod bejlölni.

Viszont egyet tudj: lehet, hogy a költségtérítéses ponthatár magasabb lesz.

2019. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Nagy valószínű, hogy költségesen magasabb a ponthatár az államinál.

Az okoskodó válaszolóknak: államilag meghúzott ponthatár a 435, az alá nem mehet.

2019. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
**nem nagyon valószínű
2019. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!