Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szombathelyi egyetem Elte-SEK...

Szombathelyi egyetem Elte-SEK turizmus vagy Széchenyi Egyetem Győr turizmus?

Figyelt kérdés
2019. jún. 11. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem...nagyon rossz ez a szak elhelyezkedés szempontjabol.
2019. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a szakot én se ajánlom, ezzel a legrosszabb az átlag fizu és az elhelyezkedési esély a gazdasági szakok közül. Az ELTE-nek jobb a híre, de mivel ez csak kihelyezett kar és Győrben sokkal jobb élni kettő közül inkább a Széchenyi.
2019. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 12. 23:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindkettő egyetemet ismerem tanulmányaim miatt. Szombathelyen nagyon könnyen lehet diplomát szerezni, barátságosak a tanárok, nincs szívatás, alig kell vizsgát ismételni. Társaság miatt jobban szerettem.

Győri nehezebb, de én ezt is szeretem, igaz egy nagyobb egyetem, de modernebbnek és korszerűbbnek gondolom, folyamatosan fejlesztenek. Sokkal többet kell tanulni, volt nem egy olyan tárgyam, amiken 3-4. vizsgán mentem át, pedig már az egész anyagot fejből tudtam.

Amivel gond van, az a turizmus vendéglátás szak. Két ismerősöm végzett ilyen szakon, az egyik titkárnő lett egy állami intézményben alacsony fizetésért, a másik meg egy multinál négy műszakban minőségellenőr.

Sehol nem tudtak elhelyezkedni, ráadásul arra készülj, hogy egy nyelvből kell középfokú szakmai C nyelvvizsga, meg kellett egy másik nyelvből alapfokú vagy középfokú (erre nem emlékszek) C típusú sima nyelvvizsga.

Ennyi befektetett pénzért, energiáért értelmesebb szakot is választhatnál.

Mondják, hogy azt tanuld, ami érdekel, meg amit szeretsz... de ha mellette nem tudsz félretenni, feléled a havi kereseted, akkor mi célod lesz az életben... várni a következő havi fizut? meg tényleg,hol helyezkednél el vele? max recepciósként egy szállodában, se hétvége, se nappal, se éjjeled.

Szépen megfogalmazzák a tájékoztatóban, hogy ezzel a végzettséggel hol tudsz elhelyezkedni, meg mennyiért.

A valóságban az ilyen helyeket ismerősöknek, barátoknak adják, senkit se érdekel, hogy van-e hozzá diplomája. ahol meg munkát kapsz, ott minimálbérért bejelentenek, aztán a maradékot borítékban megkapod.

2019. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!