Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudna segíteni, aki jártas a...

Tudna segíteni, aki jártas a felsőoktatási felvételi eljárásokban? (Lenne néhány kérdésem, legfőképp a nyelvekről. )

Figyelt kérdés

Jövőre fogok felvételizni és érettségizni, de nagyon nem vagyok tisztában pár dologgal.

Előre is bocsi a hülye kérdésekért:D


-Csak nyelvekből (angol, német) szeretném a többletpontokat megszerezni, hogy járok a legjobban?


-Ugye alapkövetelmény az emelt érettségi (és a középfokú nyelvvizsga), és az emelt érettségi nekem angolból lesz és ezért megkapom a középfokú nyelvvizsgát?

Rendes nyelvvizsga bizonyítványt kapok, mintha nyelvvizsgáztam volna?

És ez így megfelel (az alapkövetelményeknek) vagy el kell mennem külön nyelvvizsgázni angolból vagy egy másik nyelvből is kell nyelvvizsgáznom (német)? 


(-Angolból szeretnék felsőfokúzni, de az emelt miatt meg lesz már a középfokú is, akkor kell németből nyelvvizsgáznom? )


-Az alapkövetelmények (középfokú nyelvvizsga és az emelt érettségi) nem érnek többetpontot ugye?


-Ha utolsó 2 évben is tanultam valamilyen természettudományi tantárgyat, akkor mindenképpen azt kell beleszámolni a felvételinél vagy lehet pl.a földrajzot (amiből 5-ös voltam), amit első 2 évben (9.,10.) tanultam csak?


Előre is köszi a válaszokat:)



2019. jún. 12. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fú hát én már érettségiztem, így ezekkel az új 2020-as változtatásokkal nem vagyok képben, mert ezt nem követtem. Viszont nem is vagyok benne biztos, hogy már vannak végleges konkrétumok... Én legalábbis még nem olvastam semmilyen forrást..Aztán lehet, hogy már van, de én eddig mindenkit csak találgatni hallottam...

Mindenesetre annyit tudok, hogy 60% feletti emelt idegen nyelv érettségi valóban egyenértékű egy államilag elismert középfokú komplex nyelvvizsgával. Viszont erről nem kapsz külön nyelvvizsga bizonyítványt, csak szimplán benne lesz az érettségi bizonyítványodban. Ha az angol emeltet elfogadják felvételi tárgyként, akkor tuti, hogy ezzel az egy emeltet ki is pipálod. Logikus lenne, hogy a nyelvvizsgát is, de őszintén szólva nem tudom. Ahogyan a pontokról sem tudok semmi többet mondani.

A természettudományos tárgyaknál pedig nem kötelező az utolsó két évet választani, hanem nyugodtan választhatod a 9.-10.-es földrajz jegyeidet is (sőt akár olyan is van, hogy két tárgy utolsó év végi jegyeit adod meg).

2019. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem erről hivatalnál, eduline/felvi, iskolád mindenképpen érdeklődj pontosan utána, nehogy valami rossz infot kapj :/

Én nem vagyok képben, de régen volt az edun/felvin egy kalkuláltor, ahová beírtad minde jegyed (én sokat kalkulálgattam, hogy mit hány%-ra kellene megírnom), az kiadja, hogy neked az adott szakra az adott pontjaiddal melyik számítási módszer a legjobb. Amiről te beszélsz, hogy angol meg német (ha a szak engedi), az a duplázás (én emelt törit és németet dupláztam végül jogra, de azért az megjegyezném, hogy végső soron a legjobb számítási módszert választja majd ki neked a "gép"). A duplázásra azért nehéz építeni, mert akkor annaka kettőnek tényleg igen jól kell sikerülnie, és ebbe sokan belebuknak.


Én is úgy tudom, hogy csak csak kapsz valami elismerést, ami jó felvételihez, meg talán munkához is, de külföldön nem biztos, hogy elismerik (szinte biztos, hogy nem). Ezzel azért számolj, ha van ilyen terved.

Egyébként a többinél nem bocsátkoznék véleményadába, mert én is csak félig követtem ezeket a hírekből...


De, ami talán nem változott (ennek is kérdezz utána a hivatalnál, mert sokan nem mondják-nem hangsúlyozzák az iskolában), hogy a természettudományt nem csak egy tárgyból lehet beszámítani; úgy is lehet vinni, hogy a 2 adott tárgy utolsó évének eredményét írod be.

Egy barátnőmet szemléltetem: tanult földrajzot és fizikát 9-11. osztályban, kémiát 9-10. osztályban, bioszt 9-12. osztályban. Ő a földrajz 10. osztályt vitte vagy a kémiával, vagy a biosszal, de az előbbi mondatban a lényeg. Hajrá, de tényleg nézz ezeknek utána szakszerúen.

2019. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:) a hivatal alatt oktatási hivatalt értesz? Oda be lehet menni így kérdezősködni?:D

És ez a természettudományos dolog tök jó, akkor a 4 év alatt kiválaszthatom azt amikor 5ös voltam bármelyikből?

És én is kalkulálgattam már de csak elszomorodtam:/ :D

2019. jún. 13. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát annyira bármelyik évet, hogy mindenképpen az utolsó éveknek kell lennie. A természettudományos tárgynál annyi kikötés van, hogy ha egy tárgyat választasz, akkor mindenképpen az utolsó két évet kell megadni. Ez nem az iskola évekre vonatkozik, hanem az évekre, amikor az adott tárgyat tanultad. Tehát pl. én 9-ben és 10-ben tanultam kémiát és így ezt a két évet tudtam választani. Míg bioszt tanultam végig négy évig, így ebből a 11. és 12. év végi jegyeket tudtam választani. Valamint a két tárgyas változatnál pedig a legutolsó évet kell figyelembe venni, nekem végül ez lett a legjobb és így a 12. fizika és biológia jegyemet vittem.

Bocs, ha így értetted, csak gondoltam biztos, ami biztos.:)

2019. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, így mindent értek, köszi:)
2019. jún. 13. 23:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok, láttam, hogy elírtam:

"Egy barátnőmet szemléltetem: tanult földrajzot és fizikát 9-11. osztályban, kémiát 9-10. osztályban, bioszt 9-12. osztályban. Ő a földrajz 10. osztályt vitte vagy a kémiával, vagy a biosszal, de az előbbi mondatban a lényeg." - a fölrajzot csak 9-10. osztályban tanultuk, ezért vitte a földrajz 10. osztályt, és mellé vagy a biosz 12. osztályt vagy a kémia 10. osztályt rakta - tehát két term.tudományos tárgy utolsó évét!

ELnézést, de szerintem átjött :D

2019. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!