Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mért nem beszél senki erről...

Mért nem beszél senki erről az egyetemi szakról?

Figyelt kérdés

Gazdaság- és pénzügy matematikai elemzés MSc lenne a szóban forgó szak.


Amikor a közgázos szakok felemlegetése zajlik, akkor valahogy sosem jön elő, mindig a ker-mark, gazd-men, tur-ven, PSz szakokról esik szó...kérdem én, miért?


De erről miért nem? Láttam a tantervet. Konkrétan csak komoly tantárgyak vannak benne. (Matematika és elméleti közgázosak mind.)


Mesélnétek róla, hogy milyen? Tudtommal csak Corvinuson van ez a szak.



2019. jún. 14. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert országosan 2 intézmény indítja 130 fős keretszámmal.

Valószínűleg azért nem esik róla szó, mert a közgazdasági képzésre készülők jelentős része azért választja ezt a tudományterületet, mert azt reméli, hogy "ott majd nem lesz annyi matek" - vagy legalábbis nem annyi. Aztán ez az elképzelése vagy bejön vagy nem, de az egyetemek legalábbis ennek a fogyasztói csoportnak próbálják eladni a képzéseiket fő célközönségként.

2019. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták nem sok embert vesznek fel plusz csak Bp-n tudod ezt tanulni ami sok vidékinek nem opció a lakhatás és plusz ktg-k miatt. Nem mindenki akar tömény matekot és elméleti közgázt tanulni, én pl alkalmazott közgáz alapszakot is ezért zártam ki mint opciót, mert inkább gyakorlatiasabb szakot akartam végezni.


Plusz az alapszakok 3-3,5 évesek (lehet már mind 7 szemeszeres, ebben nem vagyok biztos), ha mégse jött be tudsz variálni és másik mesterre menni vagy alapszakkal is el lehet jól helyezkedni, míg itt 5 évre elkötelezi magát az ember. Jól lehet vele keresni, megéri elvégezni, de vannak akiket már az is eltántorít hogy ez osztatlan képzés. De amúgy az üzleti alapszakok kapcsán is sokan rettegnek a pár matekos tárgytól, nyilván ők nem akarnak olyanra menni aminek a nevében is szerepel a matek már.

2019. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Mert a gazd-men stb. szakok jelentkezőinek nem opció egy komoly elemzői szak. Más a célcsoport.

A divatszakokon a "kevés munka - sok pénz", évtizednyi gürizés nélkül vezetői pozíció a mézesmadzag, mert erre van piaci igény.

De vannak, akiket tényleg érdekel a gazdaság működése, szeretnék érteni, amit csinálnak, és ezért még nehéz matematikát is hajlandók tanulni. Nem hallasz róluk, mert 1) sokkal kevesebben vannak 2) nem "vezetők", csak jól megfizetett dolgozók 3) nem kell szájtépéssel és egóval elnyomniuk a tudás hiányát 4) nincs rá idejük, mert épp matekot tanulnak...

2019. jún. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Életképes jól fizetett szakma ez. Én pl: az építőmérnök diplomámat nyugodt szívvel cserélném el erre.
2019. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

Az elsőnél a pont. A gazdasági szakokra többnyire nem a matek zsenik mennek, itt pedig a matek meg a szakma nevében is benne van:D plusz ugye 5 éves, és csak Budapesten van.


Van még egy hasznos gazdasági Msc, biztosítási, és penzugyi matematika a szak neve, ide is mehet egy közgazdász Bsc-s, mégis többnyire matematikusok meg fizikusok járnak ide, mert altalanossagban közgazdász alapszakra is az megy, aki csak "nem olyan rossz" matekból, vagy nem csak nem totál menthetetlen.

2019. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én több gyakoris válaszomban utaltam már arra, hogy ez a szak simán egy lapon említhető a sokat emlegetett egyéb osztatlanokkal, pl. jogi vagy orvosi, osztatlan építész- vagy agrármérnöki. A problémánk az, hogy még nem futott ki az első évfolyam, így nem tudunk sokat mondani róla, senki nem tudja leírni, hogy mennyit keres vele, stb.

Ha most vagy 11. osztályos, és jövőre jelentkeznél rá, akkor még van időd elgondolkodni azon, hogy akarod-e ezt a szakot. Itt szigorlatok vannak (matematikai, közgazdasági és pénzügyi), és nincsenek érdemi töltelék tárgyak. Ha erős vagy matekból és tényleg szeretnéd csinálni, akkor már csak azt kell eldöntened, hogy minden tűzön-vízen keresztül végigcsinálod-e ezt az öt évet, vagy inkább elmész egy alkalmazott közgáz (vagy hasonló) alapképzésre és utána mész ugyanennek az osztott mesterére, ahol van közben egy döntési lehetőséged.

2019. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!