Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel tudnék készülni szerintetek?

Fel tudnék készülni szerintetek?

Figyelt kérdés
Eléggé ellinkeskedtem a gimit, 2 éve érettségiztem arra se készültem nagyon. 2 év sok idő, de most körvonalazódott bennem, mi is akarok lenni. Nagyon szeretnék kertészmérnök, esetleg erdőmérnök lenni, bár ha ezt a volt matektanárom meghallaná kiröhögne. De ugyebár oda kellene az emelt matek, s jövőre egy nyelvvizsga is. Ez egy nagy célom, de több ember, amit mondott, köztük a családom is, eléggé lehúz. De nekem ez a célom, mégha röhejes is. De szerintetek egy év alatt fel tudok készülni egy emelt matek érettségire, nyelvvizsgára, ha mindennap, s tényleg mindennap foglalkozok velük 4-5 órát?

2019. jún. 15. 20:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt, 21/f
2019. jún. 15. 20:42
 2/9 A kérdező kommentje:
Bár egy ismerősöm is hasonló egyetemre jár, s ő is gyakorlatilag ellinkeskedte a gimit. Bár őt a családja nagyon támogatta a döntésben, így könnyen vette később az akadályokat.
2019. jún. 15. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2019. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 120 feletti az iq-d akkor simán

Ha 80 alatti akkor kétlem hogy 5ös meglenne.


Köztesben nem triviális, attól függ mennyire fekszik a matek, mennyire effektív az a napi X óra, stb.


De szerintem meg tudod csinálni, ha tényleg akarod!! :)

2019. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De ilyen 3as vagy 4re simán meglesz az tuti :)
2019. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Viszont most nézem kertészmérnökin nem kötelező csak választott tárgy a matek. Kicsit furcsállom, hogy földrajz, nyelvi érettségivel is felvennének. Szóval még lehet átgondolom, mert full bizonytalan vagyok. Bár tény a matek kell. Bár az életben nem mindig a könnyebb utat kell választani. Szóval lehet nyelvből kellene emelteznem, anno föciből érettségiztem, az viszonylag jól sikerült. De én a matekot is megtudnák szeretni, szerettem is, már 3 évesen érdekelt, bár eléggé megutáltatták velem.
2019. jún. 15. 22:35
 7/9 A kérdező kommentje:
60% kellene, de törekszem a minél jobbra.
2019. jún. 15. 22:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudtommal a nyelvi emelt automatikusan nyelvvizsgának is minősül egy szint felett. De ez nem 100%.
2019. jún. 15. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Kertészmérnök büfé-ruhatár szak olyan értelemben, hogy nem lehet vele elhelyezkedni. Akkor jó, ha vállalkozó akarsz lenni és nyitni mondjuk egy kertészetet, vagy kertet akarsz tervezni szintén vállalkozóként. Kivéve talán, Budapesten. Ott lehet állást találni.


Az erdőmérnök már egy fokkal jobb szak.

2019. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!