Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 hét alatt fel lehet készülni...

1 hét alatt fel lehet készülni jól az érettségire?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, nagyon hülye vagyok, hogy eddig halogattam, és így leszartam, de ha lehet, a kérdésre válaszoljatok.


Nem igazán vittem túlzásba a tanulást a középiskola alatt, de vannak tételek, amiket nagyjából tudok, meg amiket csak fel kéne eleveníteni. De olyanok is, amiket egyáltalán nem.


Igazából jó memóriám van, viszont nagyon könnyen elkalandozok (akkor is, ha nincs nálam a telefon).



2019. jún. 16. 17:39
 1/9 A kérdező kommentje:

És szerintetek melyik tételekkel kezdjem?

A nehezebbekkel vagy a könnyebbekkel?

2019. jún. 16. 17:44
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én holnap szóbelizek és pénteken kezdtem el tanulni. Ugyan csak meglehet csinálni. Nekem holnap 6 tantárgyból lesz a vizsga. Jól be kell osztanod, én a könnyebbekkel kezdtem. Most tartok a nehezebbnél. Ma sokáig tanulni fogok, de amúgy se tudnék pihenni rendesen.
2019. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én is alig állok valahogy pedig jövőhét végefele megyek😂😂 de már annyira nem tud érdekelni, annyira lefárasztott az emelt, meg ez az egész érettségi időszak..:/
2019. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Milyen 6 tárgyból erettsegizel? 😳


Kérdező:

Én a nehezebbekkel kezdenem és ha akarod, meg lehet csinálni

Hány teteled van?

2019. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 magyar, töri, angol, infó, matek
2019. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2: sok sikert neked holnapra!


100 tételem van

2019. jún. 16. 21:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Viszont ebből 20 csak témakörök és a 100-ban az angol nincs benne (bár azt nem is nagyon kell tanulnom)
2019. jún. 16. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd el, tételenként menj sorban. Nyilván tudod, hogy szoktál tanulni, a nekem hatékony módszer a következő: elolvasom 2x a tételt, megpróbálom felmondani, aztán megnézem, mi maradt ki és újra felmondom. Ha az összessel végeztem, elolvasom újra az összeset, esetleg, ha marad időm, felmondom az összeset vagy párat véletlenszerűen újra.

Macerás, de nekem megéri azt a biztonságot, hogy tudom, bármit húzok, túlélem.

A figyelemelterelődés problémára pedig javaslom Neked a pomodoro módszert, ami hatékonyan segít, ha tényleg betartod. (van ilyen app is, keress rá).

1 hét bőven elég mindenre.

2019. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Figyelj, emelt magyar szóbelire az előtte lévő napon készültem fel, szóval ne aggódj, össze jöhet 😁
2019. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!