Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi újrafelvételinél...

Egyetemi újrafelvételinél először ki kell lépni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sikerült jól az első évem az egyetemen,lustaság miatt. Az egyik tárgyamat második felvételre sem sikerült megcsinálni és most már az utolsó lehetőségem lesz a következő félévben.

Félek,hogy nem lesz meg.

Amennyiben úgy döntök (hallottam erről),hogy újrafelvételiznék pótfelvételin és elismertetném a tárgyaimat,

akkor először ki kell iratkoznon az egyetemről?

Olyat nem lehet,hogy felvételizek,de aktív a jogviszonyom és majd akkor iratkozom csak ki ha már felvettek?

Meg nálunk napokon belül tárgyfelvétel. Vegyem fel a tárgyakat vagy ne? Eléggé kockázatosnak tűnik...:/



2019. jún. 16. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem számít igazából hogy előtte vagy utána iratkozol ki, viszont ha kiiratkozol ne vedd fel a tárgyakat.
2019. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha valamiért mégsem vennének fel újra? :/ akkor tárgyakat se vettem fel a régi jogviszonyommal és itt masdok a semmivel...

Nem vehetem fel mégis a tárgyakat?

2019. jún. 17. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor vedd, úgyis le kell adni különben nem tudnál kiiratkozni, csak gondoltam ha újrafelvételizel ne vedd el mások elől a jobb időpontos szemináriumokat.
2019. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen igy működik!


Ha HARMADSZORRA sem tudod letenni azt a tárgyat, akkor szűnik meg a hallgatói jogviszonyod. [ezt egy 2014-ben hozott törvény szabályozza.] Viszont van lehetőséged "negyedszeri" tárgyfelvételre is, amihez dékáni méltányossági kérelem kell [ezt mindig meg szokták adni!].


Nyugodtan vedd fel! Ha harmadszorra sem sikerül bemész a TO-ra és megkéred, hogy világositsanak fel a negyedszeri tárgyfelvételi lehetőségről, ill. az ehhez szükséges ún. "dékáni méltányossági kérelemről".


A kreditátvitelről meg annyi, ha kirúgnak, de újrafelvételizel ÉS felvesznek, akkor el tudod fogadtatni a korábban elvégzett tárgyakat, ehhez be kell menned a TO-ra és ki kell kérned a kreditigazolást / teljesítési lapot! [Ha visszavesznek, akkor el tudod fogadtatni ezeket a tárgyakat, a kreditjeid nem fognak elveszni, DE a kreditátvitel NEM automatikus! Ami azt jelenti, hogy le kell töltened majd egy "kreditátviteli" lapot. Majd minden tanárral, aki korábban a tárgyakat tartotta alá kell íratni! (bár ez intézményfüggő)]

2019. jún. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül sikerült :) nem kell újrafelvételiznem
2019. jún. 22. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!