Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító szakon milyen volt az...

Tanító szakon milyen volt az alkalmassági vizsga annak, aki idén volt? Énekből mely népdalokból készültetek?

Figyelt kérdés
Főleg a Kaposvári Egyetem érdekel, gondolkodom a pótfelvételin.

2019. jún. 17. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kaposvári egyetem, hanem EJF. Előalkalmasságin voltam. Volt tesi, ettől féltem. Laza volt, kis futás, gimnasztika, labda-passzolgatás, semmi extra.

Beszéd: Rövid bemutatkozás, ki fia-borja vagyok, miért akarok tanító lenni, stb. Aztán felolvasni egy idegen szöveget. Volt idő előtte elovasni, nekem speciel volt benne egy számomra ismeretlen rövidítés, na az rém ciki volt, hogy azzal kellett kezdenem, hogy azt megkérdeztem. Mondta a vizsgáztató, hogy olvassam csak úgy fel rövidítve, de amúgy ezt meg ezt jeleni.

Énekből volt egy 20-as listám, már nem is tudom mik. Nem féltem tőle egyáltalán, mégis ez volt a leghúzósabb. Nem sikerült eltalálnom egy mi hangot egy istennek sem. Már szolmizálta a tanár, skáláztunk, de az az egy hang nem jött össze. Végül azt mondta, ettől függetlenül teljesen rendben van, de megígértem, nem fogok az éneket műveltségi területnek választani :D

Ha kicsit is bizonytalan vagy, akkor abszolút érdemes átnézni az 1-2. ostályos énekkönyvet és abból választani. Én belefutottam kisfiam kedvencébe (Madárka, madárka), ami nem a legegyszerűbb.


Amúgy dalok pl:

Mély erdőn ibolyavirág

Megismerni a kanászt

Méz, méz, méz

Hervad már a lombnak

Kis kece lényom

Tavaszi szél vizet áraszt

Virágéknál ég a világ

Repülj madár, repülj

Csipkefa bimbója

Két szál pünkösdrózsa

A pünkösdi rózsa

Háp háp háp, jönnek a kacsák

Hej, Vargáné

Egyszer egy királyfi


Lehetne folytatni a végtelenségig.

2019. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy kell érteni, hogy nem sikerült eltalálnod a mi hangot? Nem csak el kellett énekelni a dalokat? Vagy hol jött elő, hogy eltalálod-e a hangokat?
2019. jún. 17. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:

De, csak el kellett énekelni, de egyetlen hang nem volt a helyén. No, nem az x-faktorba készültem :D

Szóval az nem volt meg, akkor leszolmizálta a tanár, hátha úgy. De nem. Zongorán lepötyögte, énekeljem vissza. Skáláztunk, mindent csináltunk. Nem jött össze. De addigra már olyan ideges voltam, hogy ha estig maradunk, sem tudtam volna kiénekelni. Mondtam is neki.

2019. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Az elsőnek halkan megsúgom, hogy az EJF az Eötvös József főiskola rövidítése ami Baján található 🤦😂 kaposvári egyetem pedig KE,nem olyan bonyolult...


Én is idén voltam Kaposváron, nem volt vészes kicsit sem. Beszednél egy kis mese részletet kellett felolvasni, eneknel mondta, hogy válasszák egy dalt elenekeltem, majd annyit kért hajtsam le a fejemet és magasan enekeljem el nem kell nagy énekesnek lenned elmondták , hogy a rengeteg! vizsgazobol kb 2-3 bukott el eneken. Nem nézik szigorúan, utána kétszer visszatapsolas és ennyi, a tesi nekem durvább volt mint 3eve anno 15perc volt idén 1orat tesiztunk 😅 labdavezetes, gimnasztika, felhuzas, nem olyan hu de megszakados dolgok☺️ Minden sikerult hála, várom a júliusi ponthatárokat, hogy bekerültem-e, a pontom elég jó lett kiváncsi leszek nagyon 😊


Luca Panna

Láttál-e már valaha

Szegény legény

Hej, Vargane

Sárga csikó

Bereslegeny

Csipkefa bimboja

Kis kacsa fürdik

Esik eső

Két szál punkosdrozsa

Érik a szőlő

Nincs Szentesen olyan asszony

Kis kece lányom

Elesett a lúd a jégen

Tavaszi szél vizet áraszt


Nagyon szép iskola, érdemes elgondolkodnod rajta 😊

2019. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az elsőnek halkan megsúgom, hogy az EJF az Eötvös József főiskola rövidítése ami Baján található 🤦😂 kaposvári egyetem pedig KE,nem olyan bonyolult..."

Szöbegértelmezés sem olyan bonyolult.

A kérdező általánosságben (bár főként a Kaposvárira) volt kíváncsi a dologra. Én válaszoltam, első mondatban kiemelve, hogy nem a KE-ről van szó a válaszomban. Mondjuk tök mindegy, mert az alkalmasságig általános érvényűek, elfogadják őket mindenhol.

2019. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elnézést csak, ahogy ránéztem , azt hittem, hogy rosszul tudod, hol csináltad elég ciki majd legközelebb jobban figyelek 😅
2019. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tesiből a felhúzást hogy kell érteni? Voltak idősebbek is vagy olyanok, akiknek van súlyfeleslegük? Nekik hogy ment? Volt, akit nem engedtek át? Fekvőtámaszt is kellett csinálni?
2019. jún. 18. 15:47
 8/8 anonim ***** válasza:
A felhuzas annyi, hogy megtartod magadat miközben logsz lefelé kb 5masodperc, volt igen akinek sulyfeleslege volt 3x próbálkoztak de nem ment akkor se de ennyitol nem buktak meg ha a többi mind ment. Volt fekvőtámasz nőknek konnyitettbol 6 rendesbol csak 3 annyit igazán meglehet csinálni. Ne parazz rá nem lesz semmi gond viccen kívül, segítenek és nem szigorúak, főleg kaposvaron 😊
2019. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!