Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem tanul ma senki sem...

Miért nem tanul ma senki sem matematikusnak és/vagy fizikusnak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ma mindenki csak jogásznak/közgazdásznak/orvosnak akar tovább menni?


Érdekli őket, vagy csak azért, hogy hivalkodjanak vele?


Az egyetemen tanuló orvosok és jogászok 90%-a tényleg csak ,,elitségből" és divatból tanulják ezeket?


Mostanra még bejött a közgazdász, mint amolyan divatos szak.


Van ismerősöm, aki egyetemen tanul és állítja, hogy a közgáz hallgatók nagy része egy alkalmatlan nulla.


Azt látom, hogy bölcsésznek/mérnöknek/informatikusnak egész sokan mennek, TTK-n meg 100-ból 80 ember biológus, 15 kémikus vagy földrajzos a maradék 5 pedig matematika vagy fizika szakos.


Őszinte kérdés? Ennyire divat lett, hogy csak olyan szakra jár az ember, ami divatosan hangzik?


Matematikust keresnek tudományba, pénzügybe-gazdaságba, iparba mérnöki területekre, oktatásba, informatika például...


Fizikus kb. ugyanez a paletta...tudományba, kutatásba, iparba, gazdaságba, informatikába, stb...


Vagy aki nem jogász/orvos az már egy senki?


Honnan jön ez a szemlélet? Akik osztatlanba tanulnak (jó csak külföldön van egyes helyeken) valamilyen szakon 5-5,5 éven keresztül mondjuk osztatlan MSc gépészmérnöknek, történésznek vagy mondjuk osztatlan MSc matematikusnak, akkor azok miért érnek még mindig kevesebbet?


De aki BSc + MSc osztottba tanul, (mint hazánkban a többség) az is tanul annyit, mint amennyit egy orvos/jogász.


Szóval érdekelne, hogy ti így erről mit gondoltok?



2019. jún. 18. 09:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A 90%-ot azért írtam, mert van orvos és van jogász ismerősöm, és mindketten ugyanazt mondják erről kapcsolatban.
2019. jún. 18. 09:31
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Mert abban van a lóvé...
2019. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Hat lehet én vagyok a hülye,de a piacon tobb mernokot, orvost keresnek mint fizikust vagy matematikust :D Ha már egyszer 4-5 évet szopatjak az embert, akkor tanuljon olyat amivel egybol el tud helyezkedni vegzes utan. Annyira nem vagyok benne a temaban,de matematikust es fizikust szerintem nem olyan sokan keresnek. Ráadásul egy mérnökin mind a kettot tanulja az ember es lesz egy piackepes szakmája. Jogot en se ertem miert tanulnak ennyien, mert igy is rengeteg van az országban, de ez jo par gazdasagi szakra is igaz.
2019. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Én pénzügy számvitelre mennék az idén.


Hogy miért is?

Annak idején a szüleim hatására mentem közgazdasági szakközépiskolába. Először gazdasági és jogi alapismereteket tanultunk, majd bejött a pénzügy, adózás, számvitel alapismeretek és gyakorlat.


Rájöttem, hogy hiába kell 4 másik tárgyra készülni a következő napra, szívesebben tanulom a pénzügyet. De voltak részek a tananyagban amelyek kevésbé tetszettek, ez igaz volt mindre. Ettől függetlenül összességében szerettem őket. Úgy döntöttem, hogy én tényleg szeretném ezt továbbtanulni. Már csak azt kellett eldöntenem, gazdaságon belül mire is menjek: pénzügy számvitel, gazdaság és menedzsment, stb. Megnéztem a leírást róluk a felvin, milyen tárgyakat kell tanulniuk, stb. Végül a már említett pénzügy számvitel mellett döntöttem.


Látszott az érettségimen is, hogy tényleg inkább ez érdekel: kiemelkedően jó lett a többihez képest a közgazdaság ismeretek, jóval magasabb lett a százalék, pedig emelt szinten írtam, a többit közepen. Azért, mert érdekel, és erre jobban/szivesebben készültem.



Én személy szerint tényleg azért választottam ezt a szakot, mert ez érdekelt.

2019. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Van több ismerősöm, aki matematikát végzett, és gusztustalan pénzeket tudnak hazavinni, szóval abban is van pénz, nem is kevés.

Szerintem két oka van annak, hogy nem mennek oda az emberek. Az egyik, hogy a középiskolában nagyjából mindent megtesznek a tanárok, hogy megutáltassák az emberek nagy részével a matekot és fizikát, elképesztő szarul tanítják. Akiknek meg nem sikerül teljesen elvenni ezektől a kedvét, azok is inkább mennek mérnöknek.

A másik ok: egy gimis mit gondolhat arról, hogy mit csinál egy matematikus? Számol, valószínűleg. És ennyi. Nem túl kecsegtető jövőkép, mivel fogalma nincs róla, hogy hol és milyen pozíciókban lehet elhelyezkedni matematikusként.

2019. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Na ezt nem tudtam, hogy így lehet keresni vele.
2019. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem tanul ma senki sem matematikusnak és/vagy fizikusnak?

> én annak tanulok és a barátaim jó része is (vajon miért lettem a barátaim? :D)


Miért van az, hogy ma mindenki csak jogásznak/közgazdásznak/orvosnak akar tovább menni?

> sokkal kevésbé absztrakt, jobban megfogható, kevesebb raw intelligence kell hozzá, többet tudsz vele MEDIÁNBAN keresni, azt tudják h mit csinálnak ezeken a szakokon, de fogalmuk sincs mit csinál egy fizikus/matematikus. Szerintem.


Érdekli őket, vagy csak azért, hogy hivalkodjanak vele?

> gondolom is-is, embere válogatja. Bár aki egy fizikusnak/matematikusnak hivalkodik azzal h ő bezzeg jogot/orvosnak tanul az jó vicc lehet :D :D


Az egyetemen tanuló orvosok és jogászok 90%-a tényleg csak ,,elitségből" és divatból tanulják ezeket?

> orvosoknál tuti nem 90%. Azért gondolj bele hogy ott satnyad az ember 6-7 évet + rezidensként is még pár év.... kétlem hogy sok ember azért menne 10 évet tanulni h hivalkodhasson. Szerintem az orvosokat hagyjuk ki ebből (bár tuti van olyan is jópár aki csak elitségből megy)



Azt látom, hogy bölcsésznek/mérnöknek/informatikusnak egész sokan mennek, TTK-n meg 100-ból 80 ember biológus, 15 kémikus vagy földrajzos a maradék 5 pedig matematika vagy fizika szakos.

> ahol én tanulok ott kb biosz 40% kémia 30% fizika 30% TTKn belül



Őszinte kérdés? Ennyire divat lett, hogy csak olyan szakra jár az ember, ami divatosan hangzik?

> [mérges fujtatás] MERT AZ ELMÉLETI FIZIKUS NEM ELÉG MENŐ?????? :P


Vagy aki nem jogász/orvos az már egy senki?

>aki ezt gondolja az nekem eléggé leírja magát :D


Szóval érdekelne, hogy ti így erről mit gondoltok?

> fizikus/matematikuson belül is van két nagy irány; tudományos (pl kutatás) és alkalmazott (pl bank). Előbbi nem fizet annyira jól külföldön se (havi 1 millió Ft reális kezdetnek KB(!!) ország válogatja), még pl tözsdei cégeknél ez a szám jóval magasabb, havi 4 milliós kezdőfizetések is vannak. Mo-on nem tudom, sajna.

2019. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Fizikakedvelő ***** válasza:
10%
Kérdező. A pénzközpontúság még mindig kegyetlenül nagyértékű jelenség. S igen,jól érzed,sokan kizárólag azért mennek ilyen irányba,mert lehet vele keresni,illetőleg nem tök hülyék. Természetesen ez kevés,véleményem szerint. Ki kell alakítani egy érdeklődést ami jelentős,ugyanis az tud majd hajtani. Én személy szerint kivágnék mindenkit az egyetemekről,aki kizárólag a pénz miatt tanul. Ne legyél orvos a biológia szeretete/a gyógyítás iránti érdeklődés nélkül,ne legyél mérnök,ha nem hoznak lázba a műszaki dolgok/nem szereted a matekot vagy a fizikát stb.
2019. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Fizikakedvelő ***** válasza:
9%
*nagymértékű
2019. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Vodafonelive ***** válasza:
74%

Vélhetően szülői nyomás, illetve vagyunk annyira modern világban, hogy aki teheti utánaolvas a dolgoknak.

A matematika és fizika biztos, hogy király, de ha az ember nem érti és tudja megfogni a bonyolult számításokat akkor nem lesz neki egyszerű.

Ezek mellett nehéz elvégezni, ameddig pl egy közgázt egyszerűbben elvégzel. Közgázban több olyan tantárgy is van amit jobban meg tudsz emészteni és kedvelni, mint matek/fizikában.

Pénzkeresés tekintetében pedig a matekos már az elején szép számjegyű összegeket is megkap, ha végez.

2019. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!