Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi hallgatóként is...

Egyetemi hallgatóként is lehet duális képzésre jelentkezni, vagy csak az első egyetemi év megkezdését megelőzően?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy az egyetemet duálisan fogom végigcsinálni, csak hát annyira le voltam foglalva az érettségire készüléssel, hogy elszaladt felettem a vállalati időre kitűzött jelentkezési határidő. Az érettségi jól sikerült, valószínű, hogy felvesznek az egyetemre, de így az első évet csak simán fogom végigcsinálni. A kérdés az lenne, hogy ezt követően is lehet (már egyetemi hallgatóként), a második év előtt jelentkezni egy munkára? Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karról lenne szó (Műszaki földtudományi alapszak).

2019. jún. 24. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyetemi hallgatóként már nem válthatsz duálisra. Érdemes esetleg még akár most is megkeresni a cégeket, nálunk ezen a héten lesznek az interjúk (bár másik intézmény, PTE) lehe, hogy meghallgatnának most is valahol. Ha marad duális hely és nem tudják feltölteni akkor augusztusban pótfelvételit is szoktak kiírni rájuk a cégek.
2019. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Itt már lecsengett minden felvételi úgy látom, augusztusban figyelek, ha meg semmi akkor max diákmunkázok :/ azért köszi
2019. jún. 24. 16:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetem előtt kell, esetleg pótfelvételit hirdethetnek év elején.
2019. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!