Halasztani 1 évet?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és a pontjaim alapján nem fognak felvenni az általam első helyen jelölt intézménybe. Máshova pedig nem szívesen mennék. Úgy gondoltam, 1 évet halasztanék, amit külföldön töltenék. Van valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? És mit tudna javasolni, hol tudék részletesebben utánaolvasni, illetve választani a lehetőségek közül külföldön?

Szívesen dolgoznék, de a külföldön való tanulás lehetőségét sem vetném el.

Köszönöm



2019. jún. 24. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha most nem vesznek fel biztosra, akkor ajánlott néhány tárgyból érettségi javítás és egy cagy két tárgyból szintemelés, mert jövőre változik a felvételi rendszer. Lehet, hogy hülyén hangzik, de szerintem egy nappali tagozatos támogatott OKJ-s képzés (ami ingyen van, +28 pont és diáknak számítasz tőle), diákmunka és/vagy érettségi felkészülés vagy felkészítés. Ez csak egy javaslat, hogy ne ess ki a "tanulási rutinból". A halasztásnál a rutinból való kiesés miatt nehéz visszaülni a padba. De ha a padban maradsz, valamivel könnyebb lehet szerintem.

De dönts, ahogy jónak látod. Minden jót!

2019. jún. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól ne félj, hogy nehéz lesz visszaülni a padba, mert egy év ilyen szempontból semmi - sőt, szerintem inkább direkt jót tesz: ha egy évig mást csinálsz (de közben egyfolytában az a cél lebeg a szemed előtt, hogy újra felvételizni fogsz), akkor utána könnyebb lesz végigülni az egyetemet, mint 13 év folyamatos tanulás után még ötöt(-hatot-hetet-stb.) ráhúzni közvetlenül, nulla szünettel.
2019. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!