Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE pénzügy és számvitel vagy...

BCE pénzügy és számvitel vagy ELTE jogász szak?

Figyelt kérdés

Mindkét szakra felvennének állami ösztöndíjas helyre.

Még embert nem hallottam pozitívan nyilatkozni az ELTE ÁJK-ról, ennek ellenére jelenleg ez van az első helyen.

Megérné-e változtatni a sorrenden?



2019. jún. 26. 18:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy jogász vagy közgazdász szeretnél lenni. Mi érdekel jobban?


A kettő jelentősen eltér egymástól.


Egyik egy reál, matekos, logikus gondolkodást igénylő, száraz, képletekkel teli, függvényes szakma.


A másik pedig egy humán, magyaros-töris, száraz, magolós, olvasós szak.


Nem mindegy, hogy melyikhez van kedved.


Érteném a kérdésedet, ha pl a Károlit és az Eltét hasonlítanád, mint ÁJK, de így nekem kicsit úgy tűnik, hogy "keresed az utadat" címen jelölted ezeket a szakokat, mivel nem egy meghatározott szakirányban választottál több egyetemet.


Szóval számomra így nem igazán van összefüggés a kérdésedben.

2019. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Eléggé eltér a kettő, azt döntsd el milyen pozícióban dolgoznál szívesen? Mi az ami igazán érdekelne? A joghoz eléggé nagy elhivatottság kell, nem is olyan könnyű érvényesülni sem ma már vele.
2019. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben így hagynám, de hozzám közelebb áll a jog mint a közgazdaság
2019. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az #1 nagyon jól ráérzett, hogy nincs komoly elhatározásom, valóban az "utamat keresem". Igazából az érettségitől azt vártam, hogy rámutat majd, hogy a képességeimhez melyik szak illene jobban, de mivel mind nagyjából ugyanúgy sikerült, ezért ez sem tudott segíteni a döntésben.

Leírom nektek, esetleg ti meg tudjátok-e ítélni ezekből:

Emelt angol: 91%

Emelt töri: 90%

közép matek: 93%

közép magyar: 89%

Közép infó: 96%

Egyébként kedvem ugyanúgy lenne mindkettőhöz.

2019. jún. 26. 22:28
 5/22 anonim ***** válasza:
6%
Ha elkezded egyiket-másikat, akkor látni fogod, hogy melyik áll hozzád közelebb, melyik megy könyebben. Szerintem vágj bele mind a kettőbe, tudok olyat aki egyszerre csinálja párhuzamosan.
2019. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
#5: egyszerre csak egy helyre lehet felvételt nyerni, ez ténykérdés. Így minden olyan mondat, hogy "de engem oda is felvettek volna..." kissé zavarossá válik. A kérdező pedig szerintem ne a szak alapján döntsön, hanem gondoljon bele, hogy melyik irányban *dolgozna* szívesebben 30-40 évig. Én közgázra mentem, pedg a jogra is megvolt az államis pontom. De döntöttem és szerintem jól döntöttem.
2019. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

1, ne gyakorikérdésekre gyere mert itt teljesen anonim, sokszor frisztrált ,hozzá nem èrtő emberek is válaszolnak.

2, Azért azt csak érzed,hogy reálos vagy humán beálìtottságú vagy :D Én jogra jöttem, se a magyarhoz se annyira a törihez nincs köze( két töris tárgy van első évben) Nagyon sok az anyag, sokat kell olvasni, és igen, magolni is kell bár közel se úgy, ahogy riogatnak vele. Azt azért tudd , hogy a pénzügy számvitel bsc-n is piacképesebb, egy jó mscvel meg nagyon hasznos tud lenni. Ott is sok a magolás (számvitelnél) és nagyon száraz az anyag, viszont a diploma után jóval nagyobb a kezdő fizu, jogi diploma szakvizsga nélkül kb semmit se ér, ami a diploma megszerzése után még +3 év jelöltködés nullához tendáló fizetésért és még utána se életbiztositàs. Ha nem tudod melyik legyen inkább a psz, jogásznak csak akkor menj, ha erre születtél.

2019. jún. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hany pontod van kerdezo?
2019. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

1)465

2)Tényleg nem tudom eldönteni, hogy humán/reál, ugyanolyannak érzem a tantárgyakat. Egyébként valószínüleg egy évet végigcsinálok jogon és ha nem tetszik átmegyek pénzügyre.

Ill. a jogon pénzügyi irányba való "szakosodás" mennyire jelentene átmenetet a két szak között?

2019. jún. 27. 11:21
 10/22 anonim ***** válasza:
Pénzügyi joggal tudsz foglalkozni jogászként később és ott igazán jól jön a pénzügyi végzettség is.
2019. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!