Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért megy mindenki gazdasági...

Miért megy mindenki gazdasági szakokra az egyetmen?

Figyelt kérdés
Kb mindenkitől csak a gazdasági szakokat (gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, emberi erőforrások stb) hallom. Meg hallottam hogy azokra jelentkeznek a legtöbben. Miért olyan népszerűek ezek? Ha ennyien közgazdász végez évente hogy helyezkednek el? Meg olyanokat hallottam hogy oda mennek akiknek közük sincs a dologhoz, meg matekból is elég gyenkék.

2019. jún. 27. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mert nincs jobb ötletük, de mégis akarnak egyetemet végezni.
2019. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Sok ember él a földön akinek nem a mérnöki, orvosi stb tudományok az érdeklődési köre. Persze van aki csak azért megy közgázra mert nincs jobb ötlete, de ez bármely szakról elmondható. Ettől még nem feltétlenül gyengébb képességű mindenki aki oda jár, csak divatos lenézni őket a műszakisoknak mivel az ő képzésük "nehezebb". Elhelyezkedésről meg annyit, hogy környezetemben mindenki jól el tudott helyezkedni aki ebbe az irányba ment (nem meki), sokan pedig azért járnak oda mert a családjuknak jól menő vállalkozásuk van, ahhoz pedig hasznos tudást ad.
2019. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Mert nagyon érdekes szakmák, és a piac lazán felszívja őket.
2019. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Államira ugyan több pont kell, hogy felvegyenek de lényegesen könnyebb (és még rövidebb is) az elvégzési ideje, mint más szakoké.

Arról nem beszélve, hogy alig esnek ki az emberek, könnyű szerrel elvégzik, van kb. 1 max 2 nehéz tantárgyuk az egész félév során aztán csókolom. Mindemellett elég szépen keresnek (Budapesten!) viszont vidéken a lgtöbb helyen siralmasan(sajnos).


[link]

Tegnapi hír, de vicces, hogy pl egy gazdinfós, meg mérnökre is sokan jelentkeznek viszont sokkal kevesebben végzik el.

Bár itt a gyakorin is egyre többet olvasni, hogy sokan butaságnak és fölöslegesnek tartják önmagában a gazdálkodás és menedzsmentet, inkább úgy látják ennek több értelmét ha már van egy képesítésed.

Én pl arra leszek kíváncsi ha felvesznek idén valami közgázra és úgy alakul, hogy elkezdeném, akkor már a beiratkozás napján le kell támadnom a tanárokat, hogy a matekot elfogadják-e. Ha nem akkor nem fogok ezen erőlködni újra, mérnökin már elég volt.(bár tudom, hogy egyszerűbb a matek a legtöbb közgázon(pénzügy-számvitel meg alkalmazott közgáz kivétel), mint a mérnöki szakokon)

2019. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert jól lehet vele keresni (szemben: tanár, ápoló), könnyű elvégezni (szemben egy villamosmérnökivel), és sok jó csaj van.

Kb minden megvan benne, ami kell. Bánom, hogy nem ilyenre mentem anno.

2019. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem reprezentatív a tapasztalatom, de az én ismertségi körömből alapvetően azok mentek gazdasági szakokra, akik:


a, eredetileg műszaki képzésre akartak menni, de rájöttek, hogy nekik az túl nehéz

b, nem volt jobb ötletük.

2019. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!