Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az építész mérnök...

Milyen az építész mérnök szakma? Milyen tantárgyak szükségesek hozzá, és milyen mértékben?

Figyelt kérdés

Jelenleg közgazdaság szakon vagyok 10. es, valószínűleg

emeltezi fogok matekból, eddig nem is ment rosszul. A szakkal sincs különösebb bajom, de nem is nagyon érzek iránta semmit őszintén. Viszont így nem tanulok fizikát, és alig emlékszek belőle általánosból, alig vettünk át valamit, és nem is nagyon szerettem a tantárgyat, de szerintem azért mert elég zavarosan tanították.. Ha mégis építész területeten szeretnék tovább tanulni mit tudnátok javasolni? és ez a lemaradás mennyire behozható? kell e még valami más is hozzá?



2019. jún. 30. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A matek mellett akár történelem is lehet a másik felvételi tárgyad, tehát a bekerüléshez nem kell a fizika. Viszont kérdéses, hogy az egyetemi tanulmányaidat hogyan tudod az általános iskolai fizikára alapozni.
2019. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vodafonelive ***** válasza:

A matekot jó, ha tudod. Ha teheted akkor osztatlan (5 éves) képzést választasz.

Rajz alkalmassági is kell, úgyhogy nem árt ha szépen és gyorsan rajzolsz szabadkézzel.

Nem leszel hátrányban, sima fizika is van, mechanikákból is van pár darab, épületfizika is van de ezek olyan tantárgyak, hogy könnyű szerrel teljesíthető, ha odateszed magad. Ezt azért is mondanám, mert az építészképzéshez kevésbé kell ész (ki vannak akadva ha már számolniuk kell :D ) annál több segg és hajnalokig tartó éjszakázások, szabad kézi rajzolások és makettezések kellenek.

Elhelyezkedési esély is jó csak nem a legjobb fizetésekkel.

2019. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom lány vagy. A fizikánál fontosabb, hogy hogy tudsz rajzolni. Magyar, töri érettségi is jó a matek emelt mellé. Az építőmérnök majd megoldja statikailag, hogy ne dőljön össze, amit tervezel, ha egyáltalán tervezel majd. Tanulsz majd viszont sok sok sok építésztörit.

Persze a fizetés a klasszikus mérnöki szakok közül itt a legrosszabb (kb fele annyit keresnek, mint egy villamosmérnök), de hát láthatod is a követelményekből, hogy ez inkább művészképzés kiegészítve egy csipetnyi mérnöki tudománnyal (statika, anyagtan), nem pedig fordítva. Nem mondom, hogy könnyű elvégezni, mert itt is vért kell izzadni. Van amikor egész éjjel rajzolják még a beadandót.

Szóval nyugi, ne aggódj a fizika miatt!!! :D

2019. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy nem érdekes a pénz. Azt kell csinálni, amit szeretsz, csak ki kell fognod magadnak egy jól kereső férjet.

A fizika meg nem olyan nehéz, az la logikus, viszont van mit bőven magolbi, meg van egy csomó rajzolás.

2019. júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
A többiekkel vitatkoznék: kell a fizika (legalábbis a mechanika része), nézd át mindenképpen! Töri érettségiről is szeretnélek lebeszélni, ha nem akarsz magadnak ártani.
2019. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 09:42

Mármint, mit árt magának a töri érettségivel? Anélkül érettségije se lehet, az kötelező tárgy.

2019. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kieg.: A töri érettségivel való jelentkezésről szerettem volna lebeszélni.
2019. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Egészen jól rajzolok és szeretem is hobbi szinten. Ami tudtam, hogy kell, de hogy ennyire mondjuk a tervezéshez mi is kéne igaz :D


2 Kérdésem Lenne Légyszi!:


ÉS NEM VAGYOK LÁNY! 16 srác. Bár megköszönném ha leírnátok miért gondoltátok ezt és javítok magamon, írásomon mert ez picit gáz. xd


Valamint másik kérdés milyen más szakot javasolnátok inkább? mármint aminek ehhez köze vagy vagy akár a gazdaságtanhoz ahova most is járok. Jól fizetős és nem is rossz csinálni

2019. júl. 2. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:

21:12

Ezt se ő dönti el, automatikusan azt veszik figyelembe, amivel a legtöbb pontja van, ha azt elfogadják az adott szakon. Inkább meg se szólaltál volna...

2019. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért szólaltam meg, mert nagyon rálátok és a biztos bejutásért Irodalom/Biológia/Töri érettségire koncentráló építészhallgatók nagyon erős hátránnyal indulnak, ami utána 2-3 éves csúszásokhoz vezet.
2019. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!