Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökit fogom elkezdeni...

Gépészmérnökit fogom elkezdeni szeptembertől, de semmit sem tudok fizikából?

Figyelt kérdés

Tehát matekkal és infóval vesznek fel, de nem érettségiztem fizikából és igazából soha nem is figyeltem rá oda gimiben, de semennyire. Érdemes most nyáron azért átvenni a gimis anyagot, vagy fellehet majd venni a fonalat szeptembertől is?


Köszönöm a választ.


2019. júl. 5. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Lesz egy gyorstalpaló, felzárkóztató rész fizikából, de nulláról ott megérteni, elég nehézkes lesz. Szóval szerintem érdemes az emelt szintű anyaggal összebarátkozni a nyár folyamán.
2019. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:

Érdemes az alapokat átnyálazni. Úgy is lesz sima fizika tantárgyad ami kb a középiskolás anyag lesz. Utána olyan tantárgyak lesznek mechanika alatt, hogy statika, szilárdságtan, dinamika, aztán még ott van az áramlástan és hőtan.

Illetve nagyban függ hova felvételizel, mert egy jó tanár rengeteget ér a magyarázásnál!

2019. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel én régen érettségiztem, jártam előkészítőre fizikából, de szerintem anélkül is fel tudtam volna venni a fonalat.

1. félévben csak a fizika és a mechanika 1 volt, aminek köze volt a fizikához.

A fizika az amolyan ismétlés volt. Tehát aki lemaradt középsuliban, ez megalapozta a későbbiekben.

A mechanika meg olyan mélységű, aminek kb. köze sincs a középiskolai fizikához.

A második félév már inkább csupa fizika, de addigra az első féléves fizika megalapozza.

Ráadásul a középiskolai anyagban olyan területek is vannak, amik egyáltalán nem jönnek elő, vagy csak érintőlegesen.

2019. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két dolog:


Járj be az órákra és foglalkozz vele.

Olyan tárgyakból amikre sok minden épül és fontos lenne az elvégzésük, azokból vegyél pár magán zh illetve vizsga felkészítő órát.

Hatalmas segítség, elég jól eladják a várható típusfeladatokat.



Ez vonatkozhat a fizikára is.

2019. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!