Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elitgimisek ti miben kaptok...

Elitgimisek ti miben kaptok több tudást?

Figyelt kérdés

Szóval az érdekelne, hogy aki elitbe jár/járt az miben kapott több tudást az általános szinthez képest?


Milyen tempóban haladtok az év során? Mi az általános sebesség? Két évnyi tananyagot nyomtok le egy év alatt?


Tegyük fel, hogy biológia tagozatról van szó. A három bioszos mozaikos könyvön kívül még mennyit vesztek? Vagy azt a hármat dolgozzátok fel, de akkor azt nagyon és végig minden egyes oldal minden centiméterét?


Fizika, matematika, kémia tantárgyaknál (tehát reál/matematika/természettudományi) tagozatoknál mi a helyzet? Őket hogy tanuljátok? Ezekre milyen plusszok mennének, ha ők lennének a tagozat kulcstárgyai?


Ha tegyük fel humán tagozatról van szó, akkor irodalomból hány kötelezőt vesztek évente? A 4 év kötelezőit leírnátok, ha tudjátok? A 4 színes irodalom tanykönyvön kívül mennyi pluszt vesztek? Na és a történelemmel mi a helyzet? Társadalomismeret, filozófia?


Idegen nyelveket hogy veszitek, milyen szintre tanuljátok meg őket?


Szóval érdekelne ez az egész, hogy kb. mennyivel tanultok többet meg úgy minden ezzel kapcsolatban.



2019. júl. 5. 20:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgymond elit gimibe jártam, Debrecenbe. Nem vettem észre, hogy többet tanultunk volna, más gimiknél. Nem nyomtunk le 2 évnyi anyagot 1 év alatt. Humán tagos voltam, angol spanyolos. Az angol tanárom csapnivaló volt, ha magam nem foglalkozok vele ma nem angol tanári szakon lennék. Magyarból akkor fejlődtem, mikor elmentem faktra, mert előtte a magyartanárunk pl közölte hogy ő ezt meg azt a művet nem olvasta mert sz*r, de nekünk kell, és meg is feletetett belőle, úgy h ő nem olvasta :)

azt vettem észre, hogy az elit gimikben az oktatás nem jobb egyáltalán, a tanárok pedig nagyon-nagyon sokat hisznek magukról, tisztelet a kivételnek :)

Töriből sem szárnyaltunk, amellett, hogy a tanárunk irtó vicces volt imádott poénkodni, érettségin jöttem rá, hogy semmit se tudok kb..

Plusz könyveket sosem vettem, csak ami kellett. Ritkán.

Spanyol volt a másik nyelvem, amiből talán fejlődtem, de nem azért mert a tanár jó volt. Utolsó évben 2 érettségizője volt, mindenkit lesz*rt, csak őket nem.Egy betűt sem tanultunk.

2019. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Mi számít elitnek?
2019. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Én egy elég erős gimibe jártam, matekfakton voltam. A főiskola 1. félévében Analízisből így alig kellett tanulnom valamit, mert már szinten mindent tanultam előtte is. Sok osztálytársam viszont szakközépből jött, nekik meg 2-3 féléven keresztül több tárgyra sem kellett készülniük mert azokat már tanulták ott. Így utólag belegondolva egyáltalán nem érte meg gimibe járnom, de hát akkor még nem tudtam mi szeretnék lenni...
2019. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elte gyakorlóban érettségiztem. Nehéz megmondani, hogy mivel kaptam többet, mintha más gimibe jártam volna (mivel azokba nem jártam), de mi utáltuk a giminket. Kifejezetten rossz volt a hangulat a suliban. Annyiból tudom felmérni, hogy mennyivel tudtunk többet, mint egy gyengébb gimnázium tanulója, hogy 33-ból 30-at felvettek egyetemre egyből (és ez még régen volt, amikor még a Bölcsészkarra is kb. lehetetlen volt bejutni).


A szakos osztályoknak a szaktantárgy oktatása kifejezetten erős volt. De például a nyelvoktatás nagyon gyenge volt nálunk.


A gyerekeim is elte gyakorlóban érettségiztek. Most ugye már más a rendszer, központi érettségik stb. Rajtuk például látom, hogy sokkal többet tanulnak, mint egy átlag gimis, biológiából például a tanár az egyetemi jegyzeteit adta le... nagyon jó iskola. Itt például az érettsègizettek 50%-a (!) külföldön tanul tovább.


Általában véve érdemes szerintem “elit” gimibe menni, nem kell megijedni attól, hogy túl nehéz. Felveszed a tempót, és ugyanolyan onnantól kezdve, mint egy másik gimi (szubjektív nehézségét tekintve).

2019. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nemtom ugye nyilván az h amire specializalodsz azt jól csinálják meg érted jobban többet leadnak cserébe a többi tárgy keserül nekem annyi adott hogy volt egy nagyon jo fizika tanárom most külföldön tanulok de nyilvan nagyon okos is vagy meg magas az IQm szal nemcsak az elitgimi miatt ja meg eselyes h normalis emberekkel kerülsz össze talán ennyi
2019. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Én a veszprémi "elit"gimnáziumba jártam (épp most volt az egyik felmérés szerint az ország legjobbja), ami valójában egyáltalán nem volt elit, csak a statisztikák önmagukat erősítették, ugyanis ide akarta mindenki berakni a gyerekét, aki tovább akarta tanultatni később felsőoktatásba, ezért önbeteljesítő jóslatként, itt volt a legjobb az aránya a felsőoktatásba felvetteknek.

Egyébként meg nagyon gyenge volt, sok gyenge tanárral. Elvették egy csomó dologtól a kedvemet. Azokat jutalmazták, akik ész nélkül mindent bemagoltak. Aki meg kicsit gondolkodni szeretett volna, valóban hajtotta a kíváncsiság, az meg teljesen kiégett tőle, és állandóan szívott. Nálam biztos sok évre visszavetették a lelkesedésemet a tanulástól, annyi kárt okoztak a gyenge tanári hozzáállásukkal.

2019. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Egy Elit gimnázium nem abban ad több tudást, hogy több könyvből tanulnak hanem a minőségben.

Fiam most volt kilencedikes nulladik évfolyamban, meg is lett a középfokú nyelvvizga évvégére.

Minőségibb felszereltsége van az iskolának több sportolási lehetőség, több program.

A legfontosabb minőségi gyerekkel van tele az osztály. Nem egy gyűjtő iskola.

2019. júl. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Én székesfehérvári gimibe jártam, ami a megye a legjobb gimijének számít.

Az érettségi átlagok 4,5 körül voltak az osztályoknak, mindenki a legjobb karokra tanult tovább, többen nyertek OTDK-t vagy legalàbb is dobogós helyet, mindenkinek volt legalább 2 középfokúja ha nem felsője érettségiig. Szóval ezek alapján úgy tűnne, hogy mennyire szuper minden.

Nálunk volt humán, reál tagozat is emelt nyelvvel. A reálosok sokszor belementek egyetemi szintű matekba, ami az egyetemen tök jól jött nekik. Sok fizika, matek órájuk volt, részletesebben vették a tananyagot. A humánosoknak volt, hogy heti 7 irodalom is volt, töriből 5, sokkal több idő jutott az anyag részletes megtanulására. Akik 6 osztályosba mentek, már 7.-ben a gimis anyagokat kezdték el (!).


De, azt kell mondjam, hogy a nagy része a diákon és a tanáron múlt, ott is voltak rosszabb tanárok stb.


Ide olyan diákokat járattattak a szülők, akiket továbbtanulásra szántak, szóval a közeg is olyan volt, hogy alap, hogy te mérnökire, orvosira, jogra stb.mész. A közösség éppen ezért nagyon jó volt, volt húzóerő, mindenki okos volt és értelmes. Ha lenne gyerekem én is elit gimibe járattatnám, mert érzékeltem az előnyét, de itt is ki lehet fogni kevésbé jó tanàrokat.

2019. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Fizikakedvelő ***** válasza:
89%
Meglehetősen jó válaszok szükettek eddig. Jómagam is egy olyan gimnáziumba járok,ami talán komolynak számít. Ami tényleg fontos,az a következő:nem formális apróságokban kell keresni a különbséget a gimnáziumok között. Tehát nem arról van szó,hogy más könyvből tanulunk/többet. Ellenben a minőség,a tanárok motiváltsága, a kesőbbi eredmények(pl:OKTV,érettségi) azok amikben az elitgimik jobban teljesítenek. Ennek a titka valamelyest abban rejlik,hogy ezek nem gyűjtőhelyek. Ide már alapvetően általánosságban intelligens/tanulni vágyó fiatalok kerülnek be,s ezért lehet "haladni".
2019. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
5%
lehet h okosabb picit az atlagos elitgimis de ott is ugyanugy nagyon sok a retardált, csodat nem kell varni
2019. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!