Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen minek tanuljak ha...

23 évesen minek tanuljak ha ilyen lehetőségeim vannak?!

Figyelt kérdés

Felsőoktatás sajnos nem játszik mert nagyon gyengék a képességeim.Illetve ha belevágnék tulajdonképpen a teljes középiskolát újra kéne "járnom" "tanulnom".Megvan az érettségim de minden kettes lett (kivéve a töri :DD).Illetve óriás szerencsém volt a matekkal mert éppen meglett a 12% így mehettem szóbelizni ott pedig rendesek voltak és átengedtek pedig alig tudtam valamit...így felsőoktatás meg se fordulna a fejemben.

Volt szerencsém külföldön dolgozni család által így nyelveket mindenképp szeretnék tanulni.

De nem szeretnék abba a hibába bele esni hogy "csak" betanított és egyéb ilyen jellegű munkákban ragadok külföldön.

Szeretek edzeni testépítéssel foglalkozni néha szoktam főzni is.Emellett szoktam motorozni és van autóra is jogosítványom...de igazán fogalmam sincs mit tanuljak.



2019. júl. 6. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A testedzésen kívül még mi érdekel?
2019. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Őszintén semmi olyan "hasznos" dolog amiből lehetne valami szakma.


Röviden... rendészeti szakközépbe jártam utána hegesztőnek tanultam de abban ügyetlen vagyok sajnos...ezután jutottam ki külföldre dolgozni.


Mostanában főzni szoktam...ezért gondolkodtam a szakács szakmán.

Mindenképp külföldön szeretném a fiatalabb éveimet tölteni de még abban se vagyok biztos melyik országban.

Így olyan szakmát kellene választanom amivel rugalmasabban tudok munkahelyet váltani hogy úgy alakul.


Így gondoltam a szakács szakmára.

2019. júl. 6. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha fizikailag jól bírod, akkor ez egy ésszerű választásnak tűnik. A családomban van szakács és tudom, hogy mennyire tönkrement az évek alatt fizikailag. Nagyon megterhelő munka és sosem lesz könnyebb. Most még fiatal vagy, ha csak egy kis hajlandóságot is érzel a tanulás iránt, én azt gondolom, azt kellene inkább, akkor is, ha újra kell érettségizned 1-2 tárgyból! Most még esélyed van másképp alakítani az életed, de ha most nem teszed, 60 évesen is szakácsként vánszorogsz majd és akkor nagyon bánni fogod, amit most nem tettél meg. Nem én mondom, édesapám, aki tönkrement ebben. Ez csak egy tapasztalat, nyilván nem mindenki jár így. De javaslom, hogy gondold ezt még át!
2019. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

# 3 Értelek.

De akkor csak humánszak és akkor is mindenből újra kéne érettségizem mert minden tantárgyam kettes lett annak idején.

Illetve ha erre adom a feje...akkor mit tanuljak ?!

Pl tesitanár szívesen lennék..de tudjuk nekik milyen a helyzetük.

Fogalmam sincs mit csináljak.

A másik probléma hogy gerincferdülésem van sokáig hordtam fűzőt stb részben helyre jött mert foglalkoztam vele viszont 100%-os csak műtétel lennék.


Egyébként a családban mindenkinek más végzettsége van de mindenki csak a rosszat tudja kiemelni..és ez így elég lehangoló.

Van hegesztő kamionos kőműves hentes ápoló...a családban.


Ez már kicsit személyes dolog de lehet azért nem alakult ki benne semmi olyan érdeklődés mert apa nélkül nőttem fel ?!

2019. júl. 6. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Érettségizz újra két tárgyból, amit adott szakon kérnek és akkor az alapján fogják számolni a pontodat. Az összes tárgyat csak akkor nézuk, ha tanulmányi pontok alapján számolnak, duplázásnál nem. Csak jövőre nehezebb lesz, mert kelleni fog kötelezően egy emelt és egy középfokú nyelvvizsga. Egyébként nem kötelező az egyetem, az idegenvezetés például nem érdekel? Oda kell idegennyelv, humános dolog is. Vagy személyi edző, ha ki tudsz építeni egy jó kis vendégkört és jó is tudsz lenni benne, akkor jól lehet keresni azzal is.
2019. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan remek ötleteim vannak, hogy:

- a szakács szerintem jó ötlet ha amúgy is erős vagy – ha jól főzöl és tudsz angolul és németül!

- hivatásos katona? Ha leszerelsz, utána foglalkozhatsz vagyonvédelemmel, lehetsz testőr stb.

- villanyszerelő, klímaszerelő, asztalos, hidegburkoló, kőműves, karosszéria-lakatos – korunk sztárszakmái!! Agyon maszekolhatod magad.

- sportedző – tarthatsz csoportos órákat, ezzel is nagyon be lehet futni, csak ügyesen kell csinálni!

2019. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező? Merre indultál tovább?
2020. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!