Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ponthatarra szamitotot...

Milyen ponthatarra szamitotot a gazdasagi szakokon?

Figyelt kérdés
Iden csokkentettek at elozetes ponthatarokon.Szerintetek a vegleges pontbatar tobb lesz mint tavaly vagy inkabb alacsobyabb lesz.Allamis es fizetos egyarant erdekel.

2019. júl. 8. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát így konkrét szak megnevezése nélkül nehéz megtippelni. De szerintem olyan lesznek kb mint tavaly vagy egy kicsit több. Hova jelentkeztél, milyen szakra? és hány pontod van?
2019. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt most nehéz megjósolni, főleg úgy, hogy ez az utolsó év amikor nem kell emelt és középfokú nyelvvizsga. Ez szerintem elsősorban a fizetős szakokra lesz hatással, hiszen államira ha nem is volt kötelező, de eléggé javasolt volt a magas ponthatár miatt.


Egyébként engem az zavar, hogy hiába mondták nehéznek az emelt szakmait, többeknek kifejezetten jól sikerült. Megoldottam az előző évek feladatsorait is, és ott kb 10-15%kal rosszabb lett az eredmény, mint élesben.


Bár szerintem egyetem függő is. Lesz, ahol csökken, talán jelentősebben is. De pl BCE BME BGE itt növekedhet inkább.

2019. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es .Corvinust jeloltem meg elsonek 427 pontom van,es penzugy szamvitel van elso helyen allamin utana psz fizetos,majd gazdmen allami es gazdmen fizetos.Mit gondolsz eleg lehet ennyi pont valahova?
2019. júl. 9. 11:19
 4/13 A kérdező kommentje:
2 es.Akkor szerinted iden akar a fizetosok is nohetnek?
2019. júl. 9. 11:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy azt h leginkabb a fizetosokre lesz hatassal azt inkabb csak a jovo evre es azutanra ertetted a kotelezo emelt es nyelvvizsga bevezetese miatt?
2019. júl. 9. 11:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a fizetős helyekre lesz hatással. Ettől függetlenül nen zárnám ki, hogy az állami is emelkedik egy két pontot.


A pontod nagyon közel van a tavalyi psz-s ponthatárhoz, szerintem oda lehet esélyed. A gazd ment nem hiszem.


Más helyen nem jelölted meg egyik szakot se?

2019. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Iden fizetosre kevesebben jeloltek osszesen es elso helyen is ,ez alapjan szerinted van esely csokkenesre a tavalyihoz kepest?Egyebkent psz re szeretnek leginkabb menni,elte gti n is bejeloltem az allamit es a fizetoset is.Corvinus lenne a fo cel:oda osszesen tavaly 500 an jelentkeztek ebbol 26 a elso helyen,iden kevesebb joval a jelentkezok szama 360 es ebbol 3 an jeloltek elso helyre(psz fizetos szak statisztikai ezek)Ez alapjan mit gondolsz felmehet 427 fole vagy inkabb csokkenesre lehet szamitani.Ha no szerinted mennyit emelkedhet?
2019. júl. 9. 11:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy hiába kérdezed így tőlem, akkor is csak tippelni tudok én is :D


Igen, kevesebben jelölték meg, elsősorban B tervnek, ha nem vennék fel őket államira. (persze kivétel van, de ebbe ne menjünk bele az a kisebb rész)


Idén kiderültek a töri esszé kérdések ami ugye 33% a teljes töri érettségiből. Akinek hagyományosan számítja a rendszer a pontjait, annak nyilván segítség volt.


Aztán ahogy említettem, többektől azt hallottam vissza, hogy jól sikerült az emelt szakmai érettségi.


Egyelőre nincs adat arról, hogy hogyan sikerültek az érettségik a tavalyihoz képest így csak a szubjektív véleményekre lehet alapozni, az meg nem sokat ér.


Én szerintem a fizetős pszre a Corvinuson lehet esélyed, talán még akár államira is, de azt nem hiszem.


De már csak 15 nap és kiderül minden :D

2019. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Első voltam, még az állami is meglehet, így a tavalyi corvinusos ponthatárokat nézegetve az állami és fizetős ponthatár között nem sok pontbeli különbség volt sajna. Arra szerintem számítani lehet hogy a corvinuson jobban nőhetnek a ponthatárok, mivel az átalakítás ellenére is még mindig népszerű és sokan jelentkeztek oda. De szerintem a sorrended jó, én is így jelölgettem csak nekem Elte meg más szak az első kettő. Meg ha mindenképp pszre akarsz menni meg corvinusra, akkor mindenképp hagyd az első helyen az államit és másodikként a fizetőset.
2019. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen psz lenne a legjobb,de ha masra vennenek fel se lennek csalodott,bar a regebbi ponthatarokat elnezve 427 ponttal pszre van a legnagyobb eselyem szerintem is.Remelem nem nonek azert tavalyhoz kepest se allamin se fizetoson mert akkor lemaradok a fizetosrol is.Tavaly fizetos 427 volt es nekem most pont annyi van ami elegge hatareset,de azert remenykedek.Allami van elso helyen,de arrol kezdek lemondani mert tavaly 431 volt es nem hiszem h meg ha csokkene is 4 ponttal csokkene.A fizetosbe meg remenykedek mert kevesebben jelentkeztek mint tavaly hatha emiatt egy kicsit csokken,meg hat a matek is eleg nehez volt sokak szerint.
2019. júl. 9. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!