Szociális munka egyetemen?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a szociális munka szakot választom lenne-e lehetőségem olyan munkahelyet találni, ahol idősek gondozásával és segítésével (pl. idősek otthonában programszervezéssel, házi segítőként tevékenykedhetnék vagy mozgássérülteknek (de értelmileg nem sérülteknek) segíthetnék) ?


Meg tudná valaki mondani, milyen minor szakokat lehet választani? (Ha csak párat tudsz felsorolni, az is jó.)



2019. júl. 9. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szocmunkán minor????
2019. júl. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nincs minor.
2019. júl. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudtam, hogy nincsen. Azt hittem minden szakon van. A fent felsoroltak közül lehetőség van a szak elvégzése után idősek otthonában program-szervezéssel foglalkozni, esetleg olyan helyen, ahol önkéntesekkel foglalkozni (tanfolyamot indítani önkéntes munkavégzéshez stb.)
2019. júl. 9. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Anya ezt dolgozza, bár nagyon függ, milyen időseket fogsz ki és milyen településen, mert pool lehet az életed. Pláne, ha érzékenyebb vagy és haza is viszed a munkát, úgymond. Ahol ő dolgozik, ott pl. nagy hiány van a gondozókból, egy emberre jut vagy 7-8 beosztott, szóval biztos találnál vele munkát. Neki mondjuk nem egyetemi végzettsége van róla, valami sima szakmunkás, szóvál szerintem a szociális munkádat biztos elfogadják, ha ez érdekel. Jelentkezz gyakornoknak az egyik idősek otthonába.
2019. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*pokol
2019. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet vele idősek klubjában és idősek otthonában is dolgozni.
2019. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az először is maximum főiskolai végzettséget ad, amelyet szerintem nem érdemel meg ez a szak! Végig sz>rakodják az egész éveket tényleg semmit nem tanulnak, elég ha odafigyelnek, rizsáznak, aztán diplomás emberek lesznek! Szerintem szánalmas! Én biztosan nem adnék nekik diplomát, sem az ilyen szociális képzéseknek, csecsemő és kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, és hasonlóan magas színvonalú képzéseknek.. mire fel diplomás emberek.. hagyjuk már, más meg széttanulja az agyát egy mérnök szakon, vagy egy orvosi képzésen, sorolhatnám, ezek meg ebből megélnek, úgy hogy semmit nem kellett tenniük érte!
2019. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólására reagálnék. Amit le fogok írni, az saját vélemény, lehet velem vitatkozni :)

Először is a szociális esetkezelésnek jelentős szakirodalma van. Nyilván nem tanulnak annyit mint egy mérnökin, orvosin, de nem csak lábat lógatni járnak. Az a feltételezés sem állja meg a helyét, hogy vígan megélnek belőle, amikor a pedagógusok és a szociális szférában dolgozók rendkívül keveset keresnek, pénzügyileg egy kétkezi szakma jobban megéri. És nem könnyű pl, hajléktalan emberekkel vagy óvónéniként egy rakat gyermekkel foglalkozni. A másik meglátásom, hogy az egyetemen többé-kevésbé azt sajátítják el ami az adott foglalkozáshoz kell. Nyilván azt senki sem vitatja, hogy egy boncolás orvosin nehezebb mint egy zenés körjátékot játszani egy szemináriumon óvódapedagógia szakon, de ott épp arra van szükség. A szóban forgó szociális munka szakon pedig önismereti, kommunikációs és konfliktuskezelési órából van több, persze ennél mérföldekkel nagyobb kihívást jelent egy mérnök szakos matek zh, de nem érdemes összehasonlítási a kettőt. Mondhatjuk azt, hogy "játék" tanulásához nem kell felsőoktatás, de szükség van a magasabban képzett szakemberekre ezeken a területeken is, akik majd kidolgozzák az újabb pl, pedagógiai módszereket, amik alapján fejlődhet a társadalom.

Végezetül pedig örülök annak, hogy a jövőbeni gyermekeimre diplomás óvónénik fognak vigyázni és a lehetőségekhez mérten fejleszteni őket :)

2019. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!