Melyik kolit válasszam? Szegede, Károlyi vagy Hermann?

Figyelt kérdés
Nagyon introvertált vagyok, de szeretnék ezen változtatni egyetemen. Nehéz szakra fogok járni, sokat kell majd tanulnom. Hermannban nem tetszik az elhelyezkedés, közlekedés és hogy külön vannak a fiú és a lány szintek. A Károlyitól meg félek túl antiszoc vagyok de nagyon szeretnék ezen változtatni. Nektek mik a tapasztalataitok? Melxik a jobb? Milyen a felszereltség?

#Hermann #szeged károlyi
2019. júl. 9. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Én Károlyis voltam, én is introvertál vagyok, habár akkoriban azért még eléggé szerettem a bulizást, ami oldotta ezt a dolgot.

Tanulós szakra mentem, illetve elég maximalista vagyok, tehát én is féltem, hogy hogyan fogom bírni a gyűrődést, de igazából nagyon nagyon kellemeset csalódtam a helyben (valószínűleg most így ugyanígy döntenék). Persze függ a szobatársaktól is, hogy milyen az általános hangulat - de évközben lehet másik szobába menni, ha elrendezitek egymás között a helycseréket.


Felszereltség: 3 ágyas szobák vannak, nem túl nagyok, szintenként 2 lány wc, 2 fiú wc + 3 piszoár, illetve 5 db zuhanyzó. Minden szoba kap egy ilyen kis piciket kulcsos rekeszt egy nagy hűtőben - tényleg pici, de ha nem halmozzátok a kaját, akkor el lehet férni.


800 fős kollégium, így szinte biztos, hogy előbb-utóbb megtalálod a magadnak való társaságot, nyilván szoktak lenni bulik, de az rajtad múlik, hogy mennyire akarsz ilyenben részt venni. A tanulás pedig csak rajtad múlik, ezt tapasztalatból mondom. Nyilván havi ~10.000 Ft-ért ne egy luxus Hilton szobát várj, kellenek kötni kompromisszumokat - de ha ez összejön, akkor pozitív élményeid lesznek.


Hermannról nem nagyon tudok nyilatkozni, újszegeden van, ott is laktam albérletben 2 évig. Közlekedés nem annyira gázos, sűrűn vannak buszok, meg gyalog se annyira vészes.

2019. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!