Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi a felvételi ponthatár...

Amlator12 kérdése:

Mennyi a felvételi ponthatár egy tanári egyetemre?

Figyelt kérdés
Történelem tanár szeretnék lenni, ezért érdekelne, hogy mennyi a ponthatár, és a követelmények!

2019. júl. 9. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A ponthatár minden évben változik, függ a felvételizők számáról, eredményeitől.

A felvi.hu-n minden kérdésedre választ kapsz.

2019. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló jól megválaszolta a kérdést, de azt is tudnod kell, hogy most már másik szakot is választanod kell a történelem mellé, ha tanár szeretnél lenni. (Ez alól csak úgy lehet kibújni, ha elvégzed a történész alap- és mesterképzést, és utána még a történelem egyszakos tanárit, de így 6 év alatt szerzel egyszakos tanárdiplomát, míg egyébként ugyanennyi vagy kevesebb idő alatt kétszakos tanár lehetsz.)
2019. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Csak most úgye kötelező lesz a nyelvvizsga továbbtanuláshoz, és egy emelt érettségi. Ezért ez úgy minusz 78 pont, mert nem kapok már értük pontot. Gondoltam így azért lejjebb mennek a határok nem?
2019. júl. 9. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Válasz a pótkérdésre: valószínűleg lejjebb mennek a ponthatárok, de egyrészt nyilván a jogszabályi minimális 280 pont alá semmiképp nem mehetnek, másrészt szerintem átlagosan nem 78 ponttal fognak csökkenni, hanem kevesebbel, mert az eddig bejutottak nagy arányban nem nyelvvizsgával vagy emelt érettségivel jutottak be. Egyébként ha megnézed, a múlt évben is elég jelentős (akár több, mint 50 pontos) különbségek voltak a különböző egyetemek között a pontszámokban egyes szakpárokra, szóval ha utolsó helyen egy olyat jelölsz meg, ahol eddig is tartósan alacsony volt a bejutási pontszám, még ha messze is van helyileg, akkor megnöveled az esélyeidet. Szerintem olyan 300-310 pont a legtöbb szakpáron elég lesz ahhoz, hogy valahova bekerülj. A tanár szakpárokon nincs olyan nagy verseny.
2019. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!