Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomát?

Miért akar mindenki diplomát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom mások hogy vannak vele, de nekem eléggé szükségem van az orvosi diplomára, ha sebész akarok lenni...
2010. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki diplomát akar, szerintem sokan inkább tanulni akarnak , mások meg egyetemista éveket.

Diplomát vehetne is, olcsóbb.

2010. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
67%

Azért hagyjuk már h diplomát vehetne...:D

Azért, mert ha nem tanul tovább vki kb 70% h nem lesz munkája...persze még diplomával sem biztos, de legalább így nem csak teng-leng vki a világban, meg azért nem előnytelen ha vkinek van diplomája.

2010. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:

ma 15:01


Ok!Az orvosi az más,de vannak olyan diplomás szakmák,amivel semmit nem ér,csak időhúzás!úgy értettem a kérdést,hogy nagyon sok jó szakmunkás,vagy szakközepes hiánysazakma van,amivel nagyon jól lehet kereseni ami már szinte kihaló félben van!egy orvos az más,mert orvos állás mindig van!de úgy veszem észre,hogy sok fiatalnak büdös a munka,és azt hiszi hogy elvégez valami fősulit,vagy egyetemet,akkor már egyből vezérigazgató lesz,vagy főnök!ráadásul isten császárnak érzi magát!

2010. júl. 10. 15:11
 5/75 anonim ***** válasza:
56%

Én büszke szeretnék lenni magamra. Ha lenne egy jó diplomám,-tehát nem a nem tudom hanyadik szabad bölcsész- akkor nagy valószínűséggel jó munkám volna.

Azonkívül az értelmiséget mások is jobban megbecsülik.

2010. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a legegyszerűbb ok az, hogy fogalma sincs, merre menjen, és így választ valamit, amit apu és anyu "javasol" neki, vagy azért, mert úgy ellavírozhat még 3 évig.

Végül kikerül onnan ideális esetben egy diplomával, és rájön, hogy az, amit tanult, semmit sem ér.

2010. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem akarok szégyenbe maradni a család meg a rokonok előtt, akik közül mindenki diplomás, meg a volt gimis osztálytársaim előtt se, onnan is mindenki egyetemre jelentkezett. Én ebbe az életbe születtem bele, hogy diplomásnak / értelmiséginek kell lennem, azt hiszem, nincs más választásom. Talán ha buta lennék, nem lenne muszáj egyetemre járnom, de sajnos okos vagyok :( Szóval én nem akarok diplomát, hanem MUSZÁJ.
2010. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
100%

Nagy részük azért, mert cikinek érzi ha nincs semmije, meg milyen menő, ha valaki egyetemre jár. Persze vannak kivételek, pl. az elsőnél.

Nekem is jól sikerült az érettségim, de nem akartam továbbmenni egyetemre, engem nem nagyon érdekel, hogy valaki emiatt néz-e le vagy sem.

2010. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

ma 15:21


Hát már neharagudjál!de pont ez a baj,mert nem akarok szégyenbe maradni,milyen marhaság ez?magad miatt,vagy anyuci és apuci miatt csinálod?meg nem akarok buta maradni?nekem van érettségim,+ 2 szakmám!akkor én már buta vagyok?amúgy ismerek olyat akinek 8 álatalánosa van okossabb mint egy-kér egyetemista,arról nem is beszélve hogy szinte mindenhez ért!az hogy valaki buta,az nem diploma függő,attól még lehet tájékozott a világ dolgaiba,mert mondjuk csak egy szakmunkás bizonyitványa van!

2010. júl. 10. 15:28
 10/75 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg nem diploma függő, de akinek 8 általánosa van és szerinted olyan okos, annak igenis h tovább kéne tanulnia:) az Egyetem azoknak van kitalálva, akiknek van esze tudtommal, hülyéket azért mégsem vesznek fel.Plusz csak olyan helyre jelentkezik vki, ami érdekli is
2010. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!