Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ipari formatervező mérnök,...

Ipari formatervező mérnök, vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
Ki melyiket ajánlja?
2019. júl. 11. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, mintha azt kérdezted volna, hogy pomeló vagy kolbász? :o

Amelyikhez jobban kedved van, amit jobban szeretnél.

2 ennyire külön utat nehéz kívülről megitélni, hogy melyik lenne neked jobb.


Részemről ipari formatervező mérnök, de csak mert a pszichológia nagyon-nagyon távol áll tőlem.

2019. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos reál és humán oldalam is van, úgy érzem, mindkét szak érdekel. Legszívesebben mindkettőt elvégezném...

Mindig irigyeltem azokat, akik csak egyvalamiből jók, de abból nagyon, és így tudják rég óta, hogy merre induljanak.

2019. júl. 11. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is megfordult a fejemben két ilyen ellentétes szak a pályaválasztás előtt, helyettem azt hiszem szüleim döntötték el, mert ők nagyon reálosak. Egyébként én is, nem szerettem igazán a human targyakat, de a pszichológia mindig vonzott, sok cikket olvastam róla, tanulmanyokat, a neten kutatgattam hol tálalok dolgokat.

A masik szak pedig a vegyészmérnök volt, az lettem, és nem banom. Emellett a pszichológia mint hobbi megmaradt, szívesen olvasgatok róla.

Egy mérnökivel jobban jársz, ez szinte biztos. Igaz, akkor már ahhoz közel all a gépész, ami lehet még jobb, nehéz, de nagyon jól el lehet vele helyezkedni. Ahhoz, hogy pszichológiával jó munkát kapj rengeteg meló, elhivatottság, és szerencse kell.

2019. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos fizikából mindig ötös alatt álltam egy kicsivel, ezért félek a gépészmérnökibe belevágni, meg ott nem is rajzolnak annyit, amit én pedig imádok.

Pszichológiára kell a biosz, amiből jó vagyok és élvezem nagyon. Nehéz dönteni. :/ De akkor lehet, hogy a mérnökit választom.

2019. júl. 12. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted a bioszt és érdekel a mérnöki pálya, akkor a kettö ötvözésén nem gondolkodtál? Akármilyen szinten is lehetséges. Egészségügyi mérnök, környezetmérnök, biomérnök, kertészmérnök, agrármérnök, természetvédelmi mérnök...
2019. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, igen, ez lenne a legjobb. De a környezetvédelmi mérnököt nagyon szidják, még a tájépítészet is megfordult a fejemben, mert abban is kell rajzolni, de mindre azt mondják, hogy Magyarországon nem lehet velük elhelyezkedni. Így nem is jelöltem be felvin.

Az egészségügyi mérnökkel is szemezgettem, de az mesterképzés, és előtte kell egy orvosi bsc, vagy egy villamosmérnöki, gépészmérnöki... Jó lenne, ha indítanának neki alapképzést is.

A biomérnökit én is bejelöltem, de miután utánaérdeklődtem, azt mondják sok benne a kémia is, ami ugyancsak kevésbé ment.

2019. júl. 12. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A biomérnök a vegyészmérnökhöz áll nagyon közel, elég erős átfedés is van köztük. Angolul biochemical engineer, ami sok mindent elárul. Arra ne menj.

Annyira nem kell félned a fizikától szerintem, mert a középiskolait is át fogjátok ismételni, de nem kifejezetten arra épít. Én az egyetemi fizikát ezerszer jobban értettem, mint bármit amit középiskolában vettünk belőle, mert szépen fel van építve, levezetve, míg a középiskolai csak próbált mindenbe belekapkodni, és nem volt logikus számomra. (vagy csak a tanár volt szar)

Középiskolában 3-as voltam fizikából, egyetemen az összesből 5-ös.

Az ipari formatervező mérnököt mondanám neked.

2019. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát!!
2019. júl. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!