Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Idén megyek nyolcadik osztályba, és még nem igazán tudom mit tanuljak majd a továbbiakban. Sok dolog van a fejemben, a fő szempont, hogy embereknek szeretnék segíteni. Már gondoltam az ápolóra, a sebészre, a háziorvosra, a mentősre, a pszichiáterre/ (klinikai szak)pszichológusra, vagy még esetleg a rendőrre. Egy évig azt gondoltam, hogy a pszichológiát szeretném mindenképp tanulni, de mindenki azt mondja, hogy magyarországon nem lehet vele elhelyezkedni, nincs rá kereslet, nem lehet belőle megélni. Én nem tudom, hallottam olyat, hogy keresett szak az egyetemeken is, népszerű, es jól fizető állás.. az utóbbi időben a színészetre is gondoltam már, csak nem hinném, hogy alkalmas lennék rá, annak ellenére, hogy 3 évig jártam a suli színjátszó körébe, és az egyik legjobb voltam. Válság helyzet van, nem tudom mihez kezdjek.. Valami javaslat, aminek esetleg még tanulhatnék? Lány vagyok.
2019. júl. 12. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Van még bő 5(!) éved eldönteni. Szerintem jegeld még a témát egy kicsit, és hagyd, hogy a középiskola és az előtted álló kamaszkor még inkább kiforrottabbá tegye a személyiséged!
2019. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért agyalok rajta annyit, hiszen ma már a legtöbb gimnáziumban több osztály is van, és mindegyik másra fektet nagyobb hangsúlyt, pl a biológiára, ami szükséges az orvosoknak, de van ami a sportra, vagy éppen a nyelve fektet nagy hansúlyt. És aszerint kéne nekem is majd iskolát jelölnöm.
2019. júl. 13. 02:47
 3/7 LucaVirág válasza:
Szia! Én most ballagtam gimiből és ugyanilyen cipőben járok/jártam csak az egyetem miatt. Leírom nekem mik voltak a fő szempontok annó általános suli végén. Nos ötletem sem volt mi szeretnék lenni, sok minden érdekelt, de olyan nagyon semmi. Egy egri gimibe jelentkeztem végül, ahol volt biosz tagozat, nyelvi tagozat (ebből 4 és 5 éves), általános tagozat, illetve kisgimi (azóta már van humán, reál tagozat is, szóval a bőség zavara áll fenn a mostani nyolcadikosok fejében :D). Általános tagozatra nem szerettem volna menni, az volt a leggyengébb a suliban, hiába mondják, hogy ha nincs semmi elképzelésed menj oda, majd kiforr a dolog, szerintem nem ezen múlik hogy kiforr e a dolog a fejedben, és a legtöbb gimiben az a leggyengébb tagozat (ahogy én tudom). A bioszt szerettem, de az tényleg olyan hogy nem elég csak úgy szeretni, hogy jaj biosz óra lesz, az végülis nem rossz, egész érdekes, mert tagozaton emelt óraszámban tanulják a diákok, és én tudtam, hogy nem annyira mélyen nem érdekel a biosz,például az idegrendszer felépítése hidegen hagy. Az angolt mindig is szerettem bár szörnyű tanárom volt, magántanárhoz is járnom kellett, a suliban alig tanultunk valamit, de úgy gondoltam hogy szeretnék angolból jobb lenni, szeretek idegen nyelven beszélni, és manapság alapnak számít egy nyelv folyékony beszélése. Végül az 5 éves nyelvi tagozatra adtam be a jelentkezést (itt van egy év előkészítő, azért hogy mindenkit egy szintre hozzanak a fontos tárgyakból-ez nagyon jól jött) és így emelt óraszámban tanultam az angolt és a németet, ennek eredményeképpen mindkét nyelvből le tudtam rakni gimi végére a nyelvvizsgát. Szóval összefoglalva: nézd meg melyik tárgyak érdekelnek kicsit jobban mint a többi, engem az angol érdekelt. Érdemes nyelvi tagozatot választani ha téged is érdekelnek a nyelvek. Reál tagozatot akkor javaslom ha szereted és érted is a matekot és az infót/fizikát, ezek is nagyon hasznos tagozatok, főleg ha reál beállítottságú vagy. Humán tagozatot nem javaslom, barátnőm ott volt és megutálta a törit, nagyon sok és száraz, persze ha mindened a történelem, az irodalom, akkor jó lehet, de szerintem ezzel és a általános tagozattal jársz a legrosszabbul. Kérdezz bátran itt vagy privatban, remélem tudtam segíteni! Helyesírási hibákért bocsi, sietek és nem volt időm atolvasni a szöveget.
2019. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 LucaVirág válasza:
Előző vagyok, aki a regényt írta :D. A szakmakon még ráérsz gondolkodni, először válassz jó gimit és tagozatot!
2019. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Psziché,szellemi és fizikai rátermettség és kitartás kérdése.Ugyanakkor az érettségi utáni rendszer sokkal kegyetlenebb, nem érdemes öngyilkos egyetemre menni, még akkor sem ha olyan jó vagy valamiben érettségin.Addig figyelnek rád de onnan elveszthetsz éveket.
2019. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3/5 köszönöm, igazad van. Nos, a tantárgyak amik jobban érdekelnek, az az angol és irodalom/nyelvtan, vagy kémia. De egyik sem annyira, hogy komolyabban foglalkozzal velük. Év elején pl angolból lesz egy középfokú nyelvvizsgám (ha sikerül), és a tanáraim szerint tovább is foglalkozhatnék ezzel. Anyukám szerint sima gimnáziumba kéne mennem, érettségit szereznem, és utána vagy továbbtanulnom, vagy szakmát szerezni és dolgozni elmenni. Nos, én szeretnék mindenképp továbbtanulni, és ez az egész továbbtanulós dolog érdekel, és azért is ennyire fontos, mert szeretnék ezzel kapcsolatban egy konkrét célt kitűzni, majd elérni azt. Valamint abban is gondolkodtam, hogy esetleg nyelvet tanulok (esetleg külön tanárral), meg mellette még tanulok valami olyat az iskolában, amivel majd eltudok helyezkedni eleinte itthon, majd ha ez megvan, akkor külföldön is, mert szeretnék kijutni külföldre. Nagyon rástresszelek, és sokat rágódok rajta, de szeretném a maximumot kihozni magamból, hogy jó jövőm lehessen.
2019. júl. 14. 02:39
 7/7 LucaVirág válasza:
A regényt író vagyok megint :D. Teljesen atérzem a helyzetet, én is túlpörögtem a témát, de dicsérendő, hogy ennyire érdekel a jövőd, és hogy nem leszarom stílusban állsz az egészhez! Az ápolót nem javasolom, nincsenek megbecsülve a fizetést illetően, és elég embert próbáló meló, arról nem is beszélve hogy ügyeletet kell vállalni, ha úgy van hétvégén dolgozni, a pénz meg sehol sincs. Én is emberekkel szerettem volna mindig is dolgozni, segíteni nekik, de a gimi végére annyira kiábrándultam sok emberből, meg az olyan munkákból, amik másokon segítenek, hogy már nem gondolkozom ilyenben. Lehet csúnyán hangzik amit írok, de akárhogy is nézzük, hogy szeretni kell, amit dolgozol, persze, ez így van, de azért azt is nézni kell, hogy mire van kereslet, megfizetnek-e, mert ez egy nagyon is fontos tényező! Orvosnak lenni nagyon szép feladat, ha érdekel, akkor szerintem ezzel jól jársz, lesz rá kereslet, megfizetik ha jó helyen helyezkedsz el, pszichológiát nem ajánlom, elvileg nagyon telített a piac, sokan nem tudnak vele elhelyezkedni, még abba is gondolj bele, hogy bírnád-e a hétből öt napon át hallgatni azt a sok szörnyűséget, majd amikor lejár a munkaidőd, ott tudnád e hagyni a gondokat a munkahelyeden, vagy otthon is azon agyalnál. Pszichiáterről nem sokat tudok mondani, az azért durvább terület. Rendőrökről van egy elég rossz véleménye általánosságban az embereknek, persze ha fosulit végzel, akkor valószínűleg nem te igazoltatnál az út mellett(velük sincs semmi baj, félreértés ne essék, de van egy-ketto aki el van tevedve...). A színművészetire kb esélytelen bejutni szerintem ha nem vagy csókos, valamint bent maradni is nehéz, olvass itt kérdéseket azzal kapcsolatban. Az az igazság, hogy a piacképes diplomákért keményen tanulni kell. Nagyon örülök, hogy ilyen szép szakmákban gondolkozol és nem büfészakokban. Van időd, ne aggódj, addig még kialakul a fejedben a kép!
2019. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!