Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kevesebben jelentkeznek...

Ha kevesebben jelentkeznek egy szakra mint tavaly van esely ponthatarcsokkenesre?

Figyelt kérdés

2019. júl. 15. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ, hanem a legalacsonyabb elért pontszámtól
2019. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,azt en is tudom h a ponthatar az utolso felvetelt nyert hallgato pontszama.A kerdes azonban n ez volt, hanem h valamilyen szinten befolyasolja e a ponthatar alakulasat a kevesebb jelentkezo?
2019. júl. 15. 23:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen befolyásol(hat)ja. Felfelé és lefelé is. Hiába jelentkeztek kevesebben mint tavaly. Ha ennek a kevesebb jelentkezőnek több pontja van, mint a tavaly jelentkezetteknek, akkor felfelé fog nőni a ponthatár.
2019. júl. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Értsd: felvesznek 50 főt államira. Tavaly jelentkeztek 200-an, az ötvenediknek volt mondjuk 400 pontja.

Idén csak 130-an. Attól az első 50-nek még lehet bármilyen pontja. Az is lehet, hogy az ötvenediknek csak 300 van, de az is, hogy 420.

Egyáltalán nem függ a jelentkezők számától.

2019. júl. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor ugy kerdezem,hogy nagyobb az eselyem bekerulni,nem?A jozan esz nekem azt sugja,hogy ha ahogy mondtad van 50 ferohely.Akkor kivalasztjak ugye az 50 legjobbat es a legrosszabb,deeg felvett hallgato pontszama adja a ponthatart.Egyik evben jelentkeznek 50 helyre 100 an,a masikban jelentkeznek 450 en mondjuk.Nekem van 410 pontom pl.Azert nagyobb eselyem van 100 kozul benne lenni a legjobb 50 ben,mint 450 ember kozul,hiszen kisebb a verseny.
2019. júl. 16. 09:45
 6/12 A kérdező kommentje:
Sok jelentkezonel nagyobb az eselye hogy tobb magas pontszamot elert hallgato van,ami felfele tolhatja a ponthatart
2019. júl. 16. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2019. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De az a 100 ember is lehet mind nagyon okos és szorgalmas és lehet, hogy magas lesz a ponthatár.

Ezt nem lehet egyszerű valószínűség számítással megoldani, hiszen emberekről van szó, akik lehet jó passzban voltak az érettségin lehet nem. Lehet mindenki pontja 450 körül mozog, lehet csak a legjobbé annyi. Ha csak 100an jelentkeznek abból is lehet, hogy az 50. legjobbé 436 pont. És akkor nem jutottál be. Lehet, hogy a legutolsó, akit felvettek 412 ponttal rendelkezik.

Figyelj én nem elkeseríteni akarlak, de a jelentkezők száma és a határ sehogy sem függ össze.

2019. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben,azert köszönöm!Azert nem vilagos nekem ez teljesen,mert sok ilyen ponthataros kerdest olvastam mar itt gyakorin,es sokan azt irtak hogy ha tobb ajelentkezo akkor valoszinuleg magasabb lesz a ponthatar,ha kevesebben jelentkeznek akkor valoszinuleg csokken,meg hogy a jelentkezesi statisztukak alapjan lehet kovetkeztetesek levonni a ponthatarokat illetoen stb.De koszonom szepen a valaszt:)
2019. júl. 16. 11:56
 10/12 anonim válasza:
Ha jelentõs a túljelentkezés, akkor nem biztosan, ám valószínűleg(!!!) emelkedni fog a ponthatár is a túljelentkezés függvényében. És fordítva. De ha kevesebb jelentkező van, mint hely, akkor teljesen mindegy, akkor is felvesznek, ha 0 pontod van. Hacsak az oskola nem szab meg egy minimális ponthatárt, ami alatt akkor sem vesznek fel, ha te lennél az egyedüli jelentkező
2019. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!