Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérné egy évet...

Szerintetek megérné egy évet várni a felvételivel?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, 464 pontom lett és valószínűleg fel is fognak így venni pszichológiára. Már évek óta ez a terv és biztos is voltam a döntésemben, de most kezdek kicsit elbizonytalanodni, nem tudom, hogy tényleg akatom-e. Egyre több helyről hallom, hogy nem éri meg, nincs értelme. Ezeket eddig is mondták, de valamiért csak most kezdett el "zavarni". Már az is megfordult a fejemben, hogy ha felvesznek, akkor nem iratkozok be, hanem újrafelvételizek jövőre.

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségez.



2019. júl. 16. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire mennél jövőre?
2019. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne másokra hallgass

És én a helyedben kipróbálnám, hatha mégis megtetszik neked ez a szak és maradsz rajta


Másrészt mi a másik terv? Én esetleg megprobalnek egy potfelvetlit a másik szakon, bár nem tudom, hogy az hogy működik, de szerintem ott más helyet (de csak 1-t) is megjelolhetsz

2019. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Én is arra hajlok egyre inkább, hogy elkezdem és meglátom tetszik-e, végülis sokáig biztos voltam benne. A másik terv jog vagy nemzetközi tanulmányok/igazgatás lenne.

2019. júl. 16. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:

#1 úgy látom, a jogot tagelte be a kérdező.


Ha eddig a pszichológia volt a terved, ne hagyd magad elbizonytalanítani! A jogász szak ellen is sokan, sokféle módon fognak ágálni (túlképzés van, nem tudsz majd elhelyezkedni, stb.), úgyhogy csak emiatt ne lépj vissza!

Érdemes lenne legalább egy félévet végigcsinálni, így már magad is el tudnád dönteni, neked való-e a szak. (Ha fél év után hagyod ott az állami képzést, még nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged.)


Intézményfüggő, hogy lehet-e rögtön első éven passziváltatni. Amennyiben igen, én talonban tartanám a pszichológiát, ha most úgy döntesz, hogy újra felvételizel jövőre.

2019. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Látom, időközben tisztázódott, hogy a nemzetközi tanulmányok/ igazgatás lenne a megcélzott új szak. Ha nagyobb kedvet érzel hozzájuk, akkor hajrá, de mindenképpen a saját motivációd, ne a csoportnyomás miatt dönts egyik vagy másik mellett!
2019. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem maradok a pszichológiánál és majd meglátom.
2019. júl. 16. 17:28
 7/8 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg a pszichológiát. Én kihagytam 2 évet középiskola után, mert nem tudtam, mit szeretnék kezdeni magammal, így elkezdtem dolgozni, és 2 év múlva meggondoltam magam. Nem bántam meg, viszont neked elég jól sikerült az érettségid, a helyedben biztosan megpróbálnám. :)
2019. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is kihagytam 2 évet, most vagyok 21 és idén kezdek az egyetemen:) nekem nagyon jót tett ez a kis idő. Azóta akartam vagy 5 hivatást. De sikerült mostanra düllőre jutnom.

Szerintem a pszichológia egy szép hivatás. Úgy gondolom van lehetőség elhelyezkedni is benne. Nagyon-nagy szükség van a pszichológusokra. Sokan szégyellik terjeszteni, de rengeteg diák, felnőtt megy el pszichológushoz. Magánban rengeteg pénzt elkérnek egy óráért.


Ha azt érzed szívesen hallgatnál meg másokat és szívesen segítenél másoknak akkor csináld. :)

2019. júl. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!