Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes manapság informatikába...

Érdemes manapság informatikában gondolkozni, egyetem nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiváncsi vagyok,mennyire lehet "elkerülni" az egyetemet Magyarországon,mennyire jutalmazzák a "papír nélküli tudást"

Informatikában gondolkozok a későbbiekben (hálózatkezelés vagy programozás) illetve nyelveket is tanulok(angol-olasz felsőfok,spanyol közép),hisz ez a kettő ötvözése hozza meg a "jövőt",hisz az informatika egyre kelendőbb lesz a későbbiekben,a technika fejlődése végett.

Szerintetek,elég egy OKJ képzés?

Sajnos,mihamarabb munkába szeretnék állni,és nem hiszem,hogy lenne 5 évem még az egyetemre. Plusz sok helyről hallottam,hogy ott sok felesleges dolgot is tanítanak,amire sohasem lesz szükségem..igaz,a diplomával sokra megyünk az tény!! Viszont,19 éves vagyok,sajnos nincs lehetőségem 25 évesen munkába állni,az egyetem-munka párosításra meg nemtudom elég erőm lenne-e,a sok tanulás miatt.

Mi a véleményetek? Elég lenne egy OKJ képzés a jó megélhetőséghez,vagy feltétlen szükséges az egyetem?

Mi a tapasztalatotok?

Eléggé elvagyok kenődve,a dolgot illetően...

Azon gondolkodtam,hogyha elkezdenék egy 2 éves OKJ képzést,valamelyik IT cégnél eltudnék-e helyezkedni (később a ranglétrán felfelé haladni,nyilván nem az elején) vagy egyetem nélkül csak egy helyben toporzékolok majd?



2019. júl. 16. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Hiába sulykolja a média a 20 000 informatikus hiányzik dumát. A 20 ezer betöltetlen állásra nagyrészt több év tapasztalattal rendelkező embereket keresnek. Vegyük a programozást például. Menj fel a profession.hu-ra és nézz szét a programozó állások között. Csak diplomát igénylő munkákat fogsz találni. És nem elég, hogy diplomát kérnek, még a pályakezdő junior programozóknak is kell 2-3 éves tapasztalat, amelyet egyetem melletti gyakornokoskodással lehet felszedni. Még önmagába úgy se találsz állást, ha van egy info-s diplomád, de munkatapasztalatod nincs. Miért venne fel egy cég, ha nem termelsz neki, hanem csak viszed a pénzt és a senior fejelsztők idejét hogy téged mentorálgassanak? Sajnos Magyarországon nagyon kell a papír (diploma), különben be se hívnak. Elvétve van 1-2 hely, ahova behívnak és iratnak egy tesztet, ha átmész azon akkor többkörös állásinterjún is részt vehetsz és ha értesz hozzá, akkor fel is vehetnek. Vizsont a multik diploma nélkül be se fognak hívni interjúra, maximum kisebb cégeknél tudsz próbálkozni, de ott a fizetéed is rohadt kevés lesz. OKJ-ra nem érdemes menni, mert szart sem ér. Elavult semmit nem érő színvonaltalan az egész. Még jobb esélyekkel indulsz, ha letahadod, hogy egyáltalán van egy okj-d. Üzeneltetésben könnyebben elhelyezkedhetsz diploma nélkül is, de akkor csak oyla 120 ezret fogsz kb keresni rendszergazdaként. Bár én már a rendszergazdai állásoknál is úkabban azt látom, hogy diplomát kérnek. Tavaly elindították az üzemnérnök-informatikus szakot. Ez a belépő szintje az informatikai szakmának. Lecsökkentett matematika és elméleti dolgok, helyette sokkal gykaorlatiasabb, mint egy sima mérnökinfo. Vidéki egyetemeken megpróbálkozhatnál vele, de ha még azt sem sikerül elvégezned, akkor keress másik szakmát.
2019. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszas választ,ment a zöld pipa!
2019. júl. 17. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!