Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközépiskolába fizetős a...

Szakközépiskolába fizetős a kilencedik osztály?

Figyelt kérdés
Negyedjére íratkoznék be kilencedikbe(19-et töltöttem nem rég) sajnos egyéb okok miatt mindig újból kellett kezdenem. Az iskolába ahová jelentkeztem, említették a titkárságon, hogyha valaki már negyedjére kezdi a 9.-et előfordulhat hogy fizetős lesz. Valaki volt már hasonló helyzetben? Esetleg egy illetékes?

2019. júl. 19. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
19 évesen esti iskolába kellene menni...
2019. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem én, nem hallottam sok jót róla.
2019. júl. 19. 17:28
 3/7 anonim ***** válasza:

19 évesen nappali tagozatra nem fognak felvenni. Szülőként nem örülnék hogy ha a 14 éves gyerekemnek lenne egy 19 éves osztálytársa.

Javaslom, hogy menj esti tagozatra (mellette dolgozhatsz is).

2019. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 dehogynem, kevés a diák, simán felvesszük :) Ha nem jól viselkedik, probléma nélkül ki lehet tenni, mert már nem tanköteles.

Kérdező: Attól függ, hány ebből a bukás. Ha mind az, már a harmadjára kezdés is fizetős. Amúgy ingyenes, tehát ha valaki mondjuk évente vált szakmát, és négyszer végzi el a 9.-et (mindig sikeresen), annak nem kell fizetni. 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet 33.§ bc) pont. Illetve tankötelesnek is ingyenes, ha sokszor bukott, akkor is.

2019. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Egy kérdésem lenne még. Mit jelent az hogy fizetős?! Mármint milyen összegre kell számítsak kb? Ezt senki nem tudta megmondani..
2019. júl. 20. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:

A díj iskolafüggő, az előző évi egy tanulóra jutó átlagköltség, azt hiszem. Minden iskola honlapján kötelező elem a "Közzétételi lista" (régebbi nevén "különös közzétételi lista"), annak van egy ilyen hosszú nevű alcíme, ott van leírva az összeg:

"Köznevelési feladatot ellátó intézményegységenként a térítési díj, a tandíj, egyéb díjfizetési kötelezettség (a továbbiakban együtt: díj) jogcíme és mértéke, továbbá tanévenként, nevelési évenként az egy főre megállapított díjak mértéke, a fenntartó által adható kedvezményeke, beleértve a jogosultsági és igénylési feltételeket is "

2019. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 29. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!