Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz alapszakról Regionáli...

Földrajz alapszakról Regionális és környezeti gazdaságtan MSc-re megéri menni?

Figyelt kérdés

Rátaláltam erre a gazdasági szakra, és felkeltette az érdeklődésemet. Érdekel a gazdaság illetve a közgazdaság/üzleti szféra, viszont, a diplomámmal ilyen mesterképzésekre nem mehetek. Viszont ennél a szaknál a földrajzot elfogadják. Azonban néztem a mintatervet, és konkrét közgazdasági tárgyak (számvitel,mikro,makro stb.) nincsenek. Ha ilyenre jelentkeznék, felvennének és elvégezném, a szakképzettségnek a neve: okleveles közgazdász regionális és környezeti gazdaságtan szakon. A munkaerő piacon mennyire számít, a diploma szakja? Mert sok álláshirdetést látok, ahol csak azt írják ki gazdasági végzettség, de az mindegy nekik hogy marketing, nemzetközi gazdaság, vezetés szerevezés stb-n szerezte-e az illető.

Röviden a kérdésem az lenne, hogy ezzel a szakkal tud-e az ember gazdasági szakemberként (közgazdászként) érvényesülni.



2019. júl. 19. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel szeretnél foglalkozni. Ha kifejezetten gazdaságföldrajzzal, akkor jó lehet, de ha közgazdász szeretnél lenni, akkor inkább végezz el egy alapszakot. Az általad említett kurzusok első-másodéves tárgyak bármelyik üzleti alapszakon. Mesteren nyilván nem fognak ilyesmivel traktálni, vagy ha igen, akkor nem 0-ról, hanem az alapszakon tanultakra alapozva. Arról nem is beszélve, hogy ez a mester kevésbé üzleti, mint elméleti jellegű.
2019. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Jelenleg SSC-ben dolgozom egy olajcégnél angol osztályon és gondoltam-e mellett elvégezném ezt, így a későbbiekben lehet segítene az előléptetésben vagy ha mást szeretnék csinálni, akkor jól mutatna. De akkor átgondolom a döntésemet!
2019. júl. 20. 19:50
 3/3 anonim válasza:

Szia!Köszi a kérdést! :)

Én szintén ezen a szakon gondolkodom, mint földrajzos. Az alapszakkal jövőre végzek.

2019. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!