Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes így középsuliba...

Hova érdemes így középsuliba menni? És utána egyetemre?

Figyelt kérdés

Mindenképp állatokakkal szeretnék foglalkozni.

Még csak közép iskolát kell választanom.

De azért ezeken gondolkoztam:

Az állatorvos nagyon tetszik, de annak is több szakága van. Vagy az aszisztens is.

Az egyik kérdésem : Milyen szakágaik vannak az állatorvosnak? (pl aki a haszon állatokat kezeli és aki a háziállatokat)

Imádom a kutyákat. Találtam egy egyetemet ahol nem tudom hogy mit tanítanak. A neve Magyar kutyás akadémia.

És van egy másik ami egy egyetem, ez valahol Budapesten van. Vagy milyen a kutyakiképző munka manapság? és Itt mit tanítanak?

Vagy érdekelnek még a lovak is.

Velük milyen kapcsolatos munkák vannak? Lovas oktató,lovász, vagy van erre specializálódott orvos? Patkoló kovács nem lehetek és nem is szeretnék.

A vad állatok (szarvas, róka, vadmadarak) is érdekelnek. Szivesen lennék vadőr is vagy ilyesmi

Vagy állatkertbe állatgondozó, vagy aszisztens, vagy állatorvos.


Vagy még milyen állatokkkal kapcsolatos munkák és szakmák vannak?

És ezekhez milyen éretségik kellenek?

Azt tudom hogy (legtöbbször) emelt kémia, biosz éretségi kell.

Budapest környékén keresek sulikat.

Milyen közép iskolát válasszak? És melyik szakot?



2019. júl. 22. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Menjél gimnáziumba! Fényévekre vagy még a pályaválasztásról, hiszen még azt se tudod, hogy egy komoly egyetemet akarsz-e elvégezni (Állatorvostudományi Egyetem, Budapest) vagy valami szakképzést. Az utóbbiakhoz tök mindegy, hogy miből érettségizel két t-vel, az előbbihez meg valóban biológia-kémia.

A Magyar Kutyás Akadémia természetesen nem egyetem, az egy előadássorozat, neked is csak egy kattintásodba került volna. Az egyetemeket úgy hívják, hogy egyetem.

2019. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!