Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » “Mi legyek, ha nagy leszek?...

“Mi legyek, ha nagy leszek? ”, azaz milyen szakot válasszak egyetemen?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy semmi ötletem sincs a továbbtanulást illetően. Van még időm, egyelőre csak a fakultációválasztás sürget.

Mindig is érdekeltek a művészetek, különösen a filmek világa. Kiskorom óta hobbim a fotózás, videózás. Szívesen mennék operatőr vagy vágó szakra, de tudom milyen nehéz bekerülni az ilyen irányultságú egyetemekre (...SZFE). Ezért ezt meghagynám hobbinak. Azonban továbbra is valami olyat tanulnék, ami valami kreatív szakmában engedne elhelyezkedni. (Szerintem kreatív lehet akár a jogász is, itt azt értem, hogy ne legyen monoton és a saját elképzeléseimet is bele tudjam vinni a munkámba)

Kedvenc tantárgyam a történelem, de a fizika-bioszon kívül mindegyiket szeretem. Az átlagom 4,8 felett van.

Voltam pályaválasztási tanácsadónál is, de sajnos nem segített a döntés meghozatalában, ugyanott vagyok. (Esetleg ha valaki ért hozzá, annak leírhatom az eredményeket)

A felvi szakleírásai közül mindet elolvastam, de egyik se fogott meg. Nem tudom, mit csinálhatnék így, hiszen majd’ 50 év munkavégzés alatt szeretném élvezni is azt, amit csinálok.

Nem szeretnék egész nap egy kényelmes irodában ülni és iratokat készíteni vagy számokkal dolgozni. Ahogy írtam: valami kreatív “nemunalmas” munkát szeretnék, amiből el tudnám tartani a jövőbeli családomat is.

Valaki tudna segíteni? Biztos vagyok benne, hogy sokan voltatok hasonló helyzetben:)

A válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. júl. 23. 16:27
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:
15%

1. Ne szakban gondolkozz, hanem hivatásban, amit végezni szeretnél! Pl. autófejlesztő - gépészmérnök, játékfejlesztő - grafikus, stb.

2. Kérdezz meg embereket, miért választották azt a szakmát, amit! Miért nem hagyták ott?

3. Nem valószínű, hogy egy szakmán belül maradsz 50 évig. Kivéve ha orvos leszel.

2019. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Egy dolgot tudok tanácsolni. Ha nem akarsz órákat egy irodában ülni és kreatívkodni akarsz, akkor a jogot messziről kerüld el, 75%-a könyvek bújása az irodádban.
2019. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi információ alapján lehetetlen tanácsot adni... szinte minden munka lehet kreatív.
2019. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Ezek közül válogass:


- Jog

- Kommunikáció

- Kereskedelem és marketing

2019. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Nyugodtan kérdezzetek bármit! Én is tudom, bármi lehet kreatív, bármit lehet élvezni, de sok helyen szerintem elég kötött az ember keze. Ismerősi körben a legtöbben orvosok, számomra ez a hivatás nem szimpatikus. (Túl nagy felelősség, illetve engem nem vonz az emberek segítése, nem tudnám teljes elhivatottsággal végezni- minden tiszteletem az orvosoké)

Az a gond, hogy nem sok szakmát ismerek. Mármint egyértelmű, hogy egy vállalatnál is számtalan különböző pozíció van, de egyiket se ismerem.



Ami még fontos lehet:

- nem szeretnék közvetlen emberekkel foglalkozni ( pl.: tanár, óvónő, orvos, szociális munkás, stb) - nem vagyok elég türelmes

- nem szeretnék “két kézi”, fizikai munkát

- nem érdekel az informatika területe, távol áll tőlem

- az előző igaz a műszaki pályára is (bár vannak területek, amik tetszenek- építészet- de nem jó a térlátásom, illetve a fizikát se szeretem)



Nem tudom mit írjak még, tanácstalan vagyok.

Akár ti is leírhatjátok hol tanultok/ mit dolgoztok, illetve szeretitek-e azt vagy nem!

2019. júl. 23. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

akkor ez alapján


gazdagtudományi terület

társadalomtudományi terület

bölcsészettudományi terület

államtudományi terület

2019. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
*GAZdaságtudomány :D
2019. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz emberekkel foglalkozni akkor a jogtudomány felejtős,mivel ott is embereken segítesz, a jogi problémáikkal keresnek meg téged és neked kell orvosolni őket. Ügyvédként mennek az ügyfelek hozzád és minden problémájukkal megkeresnek (szerződést írsz, mediálsz stb.), bíróként meg egy konkrèt jogvitát döntesz el, úgy, hogy a felek előadják a jogi problémát vagy éppen mondjuk elítélsz valakit egy bűncselekmény miatt (akár tényleges életfogytiglanra). Szóval a jog eléggé embercentrikus, kivéve ha közigbe mész jogászként.
2019. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem is szeretnék jogász lenni, csak példaként hoztam fel:)

De köszönöm a segítséget mindegyikőtöknek!

A kommunikáció és média szakirány tetszik, de nem tudom mennyire piacképes...

2019. júl. 23. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Kb. semennyire. Nagyon kevés ott végzett helyezkedik el ebben a szakmában.
2019. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!