Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék müveltebb lenni,...

Szeretnék müveltebb lenni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok ,szeretnék jogot tanulni de addig is sokkal müveltebb szeretnék lenni,sok nálam fiatalabb sokkal jobban otthon van a politikában,stb. Mit ajánltok?

2019. júl. 24. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat.

Én a szépirodalommal, klasszikusokkal kezdeném.

Verseket sem árt ismerni.

A politika, közélet kicsit bonyolult, mert szinte csak elfogult források vannak. Az a jó, ha mindenhonnan szerzel egy kis infót. Ne ragadj le egy oldalnál, egy csatornánál, mert akkor nagyon egyoldalúan fog befolyásolni.

2019. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
művelődj
2019. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
50%
Én inkább javasolnám a szépirodalom helyett az általános informáltságot és ami abból következik, ami kapcsolatos egy-egy területtel, szóval, hogy mi van akár, mint említed is, a politikában, de a tudományok népszerű cikkeit is érdemes lehet átnézegetni. Vagy hogyan működik a gazdaság, egyáltalán mi az a politika :) De érdemes lehet művészetek és a régi korokról is olvasni, hogy hogyan éltek régen az emberek. Szándékosan nem írtam konkrétan történelmet, mert ne a száraz részét nézd, hanem a gyakorlati oldalát. Természetesen belefér némi szépirodalom is, de egyoldalúan attól nem várhatsz túl sokat. Az élet összes dolgai az amit érdemes lenne kicsit jobban ismerni. Akár az, hogy mi újság a környezetszennyezés és -védelem témában, ki hol tart, és mi a helyzet a klíma problémák terén. Vagy mi van a - pont nemrég volt itt a gyakorin - mi a helyzet a robotizációval, vajon tényleg elveszi a munkahelyeket, vagy sem? és stb, stb
2019. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,azthiszem kb ezeket a válaszokat vártam. :))))
2019. júl. 24. 22:05
 5/5 anonim válasza:
100%

A jogi egyetemen a jogtörihez és az EU, valamint nemzetközi joghoz kell némi történelmi ismeret, de vannak olyan tárgyak, amik általánosan művelnek, pl. filozófia, szociológia. Az alkotmányjog segít jobban belelátni az állam működésébe. Az összehasonlító jog a világ más jogrendszereire ad kitekintést. Szóval ha jogra mész, akkor kapsz egy viszpnylag széles látókört.

Szerintem az alapműveltség szempontjából a legfontosabb a töri és földrajz tudás, valamint a komolyzene.

2019. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!