Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is idegesitenek az...

Titeket is idegesitenek az ilyen emberek? Meg hogy merre halad a fiatalság?

Figyelt kérdés
Iskolában sokszor találkozom sajnos az "okos, de nem intelligens" jelenséggel, és ez engem eléggé zavar. Arról van szó, hogy mindenhol van néhány olyan ember, akitöl tanár-diák-janitor el van ájulva, én meg csak nézek, hogy mit esznek rajta? Igen, kitünõ, gratulálok, tényleg szép teljesitmény, de amúgy? Személyes példa: földrajzóra, nyolcadik osztály. Tanár megszólal: Brexit. Mögöttem kitünõ tanulmányi átlaggal rendelkezö leányzó, matematika tanár által többször is tökéletesnek nevezett, a padtársának: mint a béka! Brekk-szit. Na és akkor kérdem én mi van? Egyszerüen el vagyok hülve. Csak nekem fontosabb már a mindennapi tudás, az alapmüveltség, mint a redoxi reakciók levezetése? Persze mindenki mást tart alaptudásnak, de tényleg teljesen nem értem, hogy a korombeliek (16) miért vannak igy eltájolva? Tehát: aki könyvmoly, az Leiner Laura könyveket olvas, és ö akkor nagy könyves, (Heller? Mann? Salinger? Ezek mégis kik?), aki nagy filmes, az látta az összes Disney-remaket meg tinidrámát, (Hogy Fritz Lang? Valaki tüsszentett?), aki meg nagyon okos, azoknak mindig ötös a fizika jegyzökönyve, (Hogy ki az a Junker? Ja, hát láttam a bojleren...), aki pedig nagy zenerajongó, az bizony keni vágja a Bebe Rexha számokat, (Chuck Berry? Ugyan, instán a csajos page szerint Elvis volt az isteeen). Nem akarok senkit se kioktatni, vagy ilyesmi, én is még nagyon sok mindent nem tudok, amit talán már illene, csak annyira zavar, hogy nincs meg a korombéliekben az igény a minöségi tudásszerzésre. A szülök meg csak adják alájuk a lovat. Ti mit gondoltok?

2019. aug. 19. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy mindenki azt szeret amit akar, azt hallgat es olvas amit akar, es a sajat eleteddel kene foglalkoznod. Most komolyan az zavar teged hogy valaki Leiner Laurat olvas, meg Bebe Rexhat hallgat?
2019. aug. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Túl sok időd van. Mások megrögzött elemzése helyett, ezt az időt használhatnád tudásszerzésre.


Középsuliban egy kicsit olyan voltam mint te. Okosnak gondoltam magam, úgy éreztem, hogy én a többiek fölött állok, okosabb vagyok. Aztán évek teltek és azt vettem észre, hogy mindenki lehagyott engem. Amíg én azzal voltam elfoglalva, hogy mennyire buta az a csaj, aki szinte csak a sminkjével volt elfoglalva, ő megtanult professzionális szinten sminkelni és most (3 évvel később) ebből él. Az a csaj akiről azt gondoltam, hogy ostoba mert a te példádhoz hasonló viccekkel dobálózott, most biokémiát tanul egyetemen.

Az egyetlen szerencsém az volt, hogy még időben észbe kaptam és elkezdtem látni, hogy ők se nem rosszabbak se nem jobbak mint én. Mások. És lehet, hogy rendkívül intelligensek. Lehet, hogy intelligensebbek mint te. Csak azért mert az ő kedvelt dalai inkább Bebe Rexha stílusú dalok, nem Chuck Berry, ez még nem jelenti azt, hogy a szóban forgó ember hülye. Más az ízlése. Ennyi.

Nézz egy kicsit magadba szerintem. Lehet, hogy igazad van néhány esetben és a felhozott példák tényleg nem a legértelmesebb egyedek, de nagy az esélye annak, hogy csak te vagy rettentően elfogult és a fától nem látod az erdőt.

2019. aug. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
94%
Az alapkérdéssel részben egyetértek. A kifejtéseddel nem.
2019. aug. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az iskola a lexikális tudást várja el érthető, hogy azt nyomják magukba inkább. Illetve ha a tanár látja, hogy legalább képes kinyitni azt a nyüves könyvet 1-10 ember akkor egyértelmű, hogy örül annak, hogy nem feleslegesen beszél a levegőbe 45 percet.

Az, hogy ki mit tart alap műveltségnek az inkább a környezet kérdése. Ha egy olyan családba született, ahol Mozart-ot hallgatnak és angol teát isznak akkor erre lesz igénye. Ellenben ha Mr. Busta-t akkor arra.

Egyszerűen mindenki más, mást szeret, más köti le. Ezért ne haragudj senkire, magadnak ártasz. Inkább próbáld meg kialakítani azt a társaságot, ami a te ízlésednek megfelelő.

2019. aug. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Gyakran kilógok a sorból, mert zenék/filmek terén megszoktam válogatni a kedvenceimet. Ez miatt sajnos gyakran lenézem az embereket, holott nagyon nem kéne. Jegyeim mind 4-es vagy 5-ös. Amúgy tényleg nincs igény a minőségi tudásszerzésre, ennek ellenére, ha szabad kijelentenem, én pont ezt folytatom. Bár ez nem garantálja a boldogságodat, sőt.

17L

2019. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az életednek ez a szakasza arra való, hogy kétségbe vond az eddigi életed, a mások által elért eredményeket, és hogy megtaláld a saját utad, ami - jó esetben - fejlettebb, mint az elődeidé.


De később az életedben azért jobban el fogod ismerni az ő eredményeiket is, csak most lázadsz ennyire.

Ez részben normális - de azért figyelj oda, hogy ne vidd túlzásba!

2019. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer az egyik agyatlan átlag 4.8as tanuló kiszámolta fizika órán, hogy a példában a tárgy mínusz sebességgel halad.

Az erő viszonyok miatt nem mozdult meg, de ő erre nem jött rá. Más se rajtam kívül, de a többiek nem néztek le mindenkit az osztályban, mert nincs átlag 4.5, míg ő igen.

2019. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!