Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi magabiztos, de műveletlen, buta ember?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, és főleg az internetre vonatkozik.


A külföldi oldalakon és vannak trollok, beképzelt okoskodók, de közülük sokan elég értelmese.

A magyar oldalakon viszont az az általános, hogy a beképzelt (szmájlizó) okoskodók 3x ellentmondanak maguknak, mikor érvelni akarnak és kiderül, hogy messze nem értenek annyira a témához, mint azt gondolják.


Ez az önbizalomhiányuk túlkompenzálása, vagy mi miatt van, hogy ebben az országban mindenki (legalábbis azt hiszi) ennyire okosnak hiszi magát?



2019. aug. 21. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Én pl. ahogy haladnak az évek egyre többet tudok egyre kevesebb dologról. Most már nagyon sok mindent tudok szinte semmiről.
2019. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mindenütt van ilyen.
2019. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt erről egy tudományos cikk indexen, hogy minél kevesebbet tud valaki, annál határozattabban okoskodik. Vagyis ez bizonyított tény. Én ezt inkább a politika témákban látom.
2019. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Jo kerdes.Szerintem a kerdesedre az Omega megadta a valaszt a kerdesedre, az ARC cimu lemezen.A oldal, 2.szam:KEMENY JATEK. cimu szamuk.1981 ben adtak ki a lemezt.Ma is aktualis.
2019. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

# 3/4


igen, a Dunning-Kruger-hatás, de az nem magyarázat arra, hogy Magyarországon miért sokkal jellemzőbb ez, ezért sejtek vmi pszichológia okot a háttérben.

2019. aug. 23. 09:35
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem Amerika országai van tele buta emberekkel. Szinte minden baromság onnan indul, mint például sajtdobálás a gyerekre, az állatra. A magyaroknál szerintem sok az értelmes. Amúgy a válasz könnyű, mivel az ostoba nem fogja fel, ha röhögnek rajta és hamar felejt, azaz tyúkeszű. Az X faktorban is volt egy csaj, aki nem értette meg, hogy mit mondanak neki csak hosszas magyarázás után és utána is kitartott a saját maga igaza mellett.
2019. aug. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem, itt a nagyon sok buta van
2019. aug. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert lehet,hogy pl vannak, akik lusták mondjuk, de el tudják adni magukat; meggyőzőek. Úgyhogy ők pl nem a tudásukat, az ismereteiket használják, hanem a szimpátiájukat, hogy megnyerők, pl jó a beszélőkéjük, de mert nem gondolkodnak sokat rajta, hanem csak így ösztönből mondják, ösztönből élnek, ettől ilyen jjóó határozott lesz a fellépésük, mert rögtön, határozottan lökik a választ , nem agyalnak, töprengenek, morfondíroznak rajta. Meg pl ha elég meggyőzően adod elő, akkor lehet, hogy meggyőzőbb, ha úgy csinálod , mintha te is elhinnéd, amit mondat. Tehát hitelesnek tűnnek. Pl én egyszer nem vettem észre egy körkörös érvelést, mert valaki olyan jól csinálta. Nem tudom, hogy direkt, tudatosan, szándékosan-e. Egy videóban volt, megmutattam bátyámnak, és ő vette észre; hogy ez így nem jó, mert az eredeti mondattal akarta alátámasztani saját magát a mondatot az illető. Tehát saját magával akarta alátámasztani a mondatot. Azzal ami az alap mondat volt, azt hozta föl érvnek, csak más szavakkal, más köntösben, mint az alapvető mondat volt. Pedig ez így nem állja meg a helyét.
2019. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*Nem agyalnak sokat, nem gondolkodnak sokat, és lehet, hogy pont ezt fordítják előnyükre. Meg nem is lelkiznek sokat.


Így nekik ez kényelmesebb; meg pl eszükbe nem jutna érzelmekről gondolkodni, vagy megerőltetni az agytekervényeiket. :) És nekik ez eddig beválik, ők eddig sikeresek, népszerűek voltak, akkor minek változtatnának rajta?:)

2019. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*tehát a módszer, a világnézet, a felfogás működik:)
2019. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!