Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök, lopás?...

Biztonsági őrök, lopás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy amikor őrünk a boltban úgy látja loptunk, nem jön oda hozzánk közölni, hogy látta mi történt, és ha van rá mód még most tegyük vissza a polcra különben kénytelen rendőrt hívni. Hanem kiáll a pénztár elé és amikor a delikvens távozni kíván, később letagadott testi erővel kényszeríti be az irodába, ahol jegyzőkönyvet csikar ki belőle, majd megalázva elzavarja?


A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret. Azzal, hogy a biztonsági őr ezt hagyja megtörténni, függetlenül attól, hogy később megtérül-e az a bizonyos kár. Bűnrészességet vállal egy szabálysértő folyamatban. Nemde? A minap beráncigáltak egy irodába, felpofoztak, megaláztak és elzavartak egy doboz festék miatt. Azt gondolom tény, hogy loptam. De ha ugyanazzal az ököljog elvvel éltem volna, amivel biztonsági őr barátaink, elvben tiszta szívvel csaphattam volna a betonfalhoz kedves őreink arcát, és mosolyogva távozhattam volna a festékemmel.


2010. júl. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 A kérdező kommentje:

csak mondok pár dolgot: emberrablás, fenyegetés.

ki akartam hívni egy rendőrt, nem hagyták.

megmondták, hogy nincs rá bizonyítékom, hogy ezt tették velem. (tehát nyíltan hazudtak, csaltak)


ez nem nagyobb bűn, mint kultúráltan ellopni valamit?

2010. júl. 13. 19:37
 2/71 A kérdező kommentje:
konkrétan kitépték a kezemből a telefont amikor telefonálni akartam.
2010. júl. 13. 19:37
 3/71 anonim ***** válasza:
93%
Szóval rajtakaptak lopáson, és most mindenki hibás rajtad kívül :)
2010. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
gondolkoztam rajta, hogy visszamegyek a boltba egy vascsővel és véreresre cizellálóm a civil őr koponyáját. (ő volt a kétajtós szekrény)
2010. júl. 13. 19:38
 5/71 A kérdező kommentje:
nem az a baj, hogy rajtakaptak, hanem az, hogy nem úgy intézték el a dolgot ahogy azt kellene.
2010. júl. 13. 19:39
 6/71 A kérdező kommentje:

ha én is így akarnám elintézni,.... kiemelem mégegyszer, visszamehetnék és véresre verhetném a civil őr fejét egy vascsővel amiért felpofozott.


szerintetek ő sem hívna rendőrt, tagadná, hogy megtörtént?, pont ellenkezőleg..

.... hmm hmm... el kéne talán gondolkozni.

2010. júl. 13. 19:40
 7/71 anonim ***** válasza:
35%

nézd ebben q urva országban sajnos a biztonsági őrök tulképpen azt tesznek amit akarnak, a legtöbb még a saját jogait se ismeri, és való igaz h túllépik számos esetben azt amit megengedhetnek maguknak. én egyszer löktem már a sarokba egy biztonsági őrt amikro teljesen alaptalanul elállta az utat de aztán mivel ő is tudta h alaptalan volt sztem, ezért annyira nem is pattogott, pedig élvezet volt látni, ahogy beesik a sarokba :)

qurva anyját az ilyennek, csak tudod az a szomorú, hogy magyarorazágon a rendőrség se sokkal különb, és ha kihívod azokat, akkro még ők is elvernek, és természetesen az egészet letagadják mindannyian


na ez ajelenlegi magyar "jogállam" tudod, szóval nagyon észnél kell lenni, de én azt mondom neked, smemiképpen se hagyd, hogy zárt helyre vigyenek, ordítva közöld velük, h mindenki hallja, hogy te csakis kint mindenki előtt vagy hajlandó jelgyzőkönyvet is aláírni esetéleg és ennyi


lényeg h legyen tanúd az erőszakra, ha ezek után kényszerrel bevinnének! ne menekülj el, de határozottan tagadd meg, hogy egy csak általuk látott helységbe vigyenek !

2010. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
89%

"A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret."


Ez pontosan így van. Addig semmit sem tehet amig az eladótérben vagy, akár zsebre is teheted a csokit, vagy bármit ha a pénztárnál kifizeted. Amíg nem viszed ki addig nem loptál.

2010. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
95%

"A lopás ténye akkor ténylegesül amikor a vásárló elhagyja az eladóteret."


Kicsit félreértelmezed a lopás bűntettét.



Hogy is van ez?



De itt már elismered: "Azt gondolom tény, hogy loptam."

2010. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
48%

nézd!


amit eljárásjogilag tehetsz, az az h panaszt emelesz ellene, és bizony az ilyen helységben kötelező a videos képrögzítés ... na most akkor vagy lebukik azonnal h mit tett vagy ha azt mondja nincs meg, akkor megint szívás van számára, és kezdeményezz eljárást a vagyonvédelmi kamaránál


kb ennyit tudsz tenni

(legalábbis legálisan)

2010. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!