Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudja bárki, mit jelent az: -...

GPatrikk kérdése:

Tudja bárki, mit jelent az: - Uraim és Vaskohászok köszöntés!? Honnan ered ez?

Figyelt kérdés

Anno, jó pár évvel ezelőtt találtam infót róla, de megszűnt a weboldal, és nem jegyeztem meg pontosan, a Google most nem ad ki értelmes találatot.

Annyit tudok valóban elhangzott ez a köszöntés valahol.


Köszi, ha bárki pontos infóval rendelkezik.



2019. szept. 15. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a vaskohászok nem urak.
2019. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de mikor és hol hangzott el és milyen körülmények között?
2019. szept. 16. 10:01
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Ezt találtam az egyik fórumon:


"Uraim és Vaskohászok" valós és elhangzott!


Röviden : Még Mária Terézia alapította Selmecbányai akadémia ( bányász - erdész - kohász ) Trianont követően Sopronba került. Innen 1945 után a bányász - kohász akadémia Nehézipari Műszaki Egyetem néven Miskolcra került. Az erdészek máig Sopronban maradtak. Később Miskolc bővült gépészekkel és mára már minden egyébbel. Egy alkalommal a bányászok rektora egy szakestélyen - ezen vidáman lehet beszeszelni - meg kívánta különböztetni a jelenlevőket, szólította meg a fenn jelzett módon a jelenlevőket. Mondanom sem kell a "sértés" célba talált."

2019. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez már pontosabb válasz...valami hasonló rémlik nekem is.


Már csak arra nem emlékszem, miért akarta megkülönböztetni a bányászokat a vaskohászoktól. Meg, hogy időben mikor is volt ez az az összejövetel?

2019. szept. 18. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!