Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik ilyen nem keresztény...

Létezik ilyen nem keresztény lány?

Figyelt kérdés

Előre le szeretném szögezni ,hogy pusztán elméleti a kérdés.


Nos, ha adott egy keresztény fiu. Ezáltal keresztény értékrendet is képvisel. Többek közt azt ,hogy házasság előtt nincs szexualitás semmilyen formában (csók, szex ,stb..) ,illetve nem jár szórakozó helyekre sem.


A mai világban létezik olyan nem keresztény lány ,aki hajlandó lenne elfogadni ezt és összejönni a sráccal?



2019. szept. 26. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, keresztény miért is nem jó?
2019. szept. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ööö, bocs, keresztény lány vagyok, de mi az, hogy nem lehet csók sem esküvő előtt, meg mi a baj azzal, hogyha szórakozó helyekre jár valaki, amíg azt kultúrált keretek közt teszi? Mondjuk én nem járok ilyen helyekre, nem érzem jól magam ilyen közegben, sokkal nagyobb élmény számomra itthon elolvasni egy könyvet, vagy megnézni egy jó sorozatot. Mondjuk koncertekre mennék, ha a kedvenc bandáim jönnének Magyarországra. :D Szóval a lényeg, hogy egyáltalán nem látok kivetnivalót abban, ha valaki bulizni jár.


Bocsi, de én hívő keresztény lányként sem jönnék össze egy ilyen fiúval, mint ami a kérdésben szerepel.

2019. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szexet még megértem,de csók se?És mi az,hogy szórakozni se jár?Se egy szinház,se egy koncert?
2019. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Erősen fépre érted a keresztény értékrendet. Amiket leírtál, nincs. És a házasság egy tudatállapot két emberben egymás felé.
2019. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Amit írtál, az nem keresztény, hanem elmebeteg.

Jézus is járt buliba, mulatni, és egyáltalán nem ítélte el.

A csókot sem tiltja a kereszténység.

Nemrég volt itt erről egy írás, hogy ha még azt sem próbálják ki a jegyesek, hogy szeretnek-e egymással csókolózni, akkor nem szabad összeházasodni.

Már persze akkor, ha szeretnének boldogan élni.

2019. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szexet még megértem,de csók se? És mi az,hogy szórakozni se jár? Se egy szinház,se egy koncert?

Igen, előfordulhat, de valószínűleg nem olyan, mint a többség. Egy visszahúzódó, kommunikációs problémákkal küszködő lány lehet.

2019. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1: Keresztény lenne a jó és ettől nem is határolódom el. Viszont jelenleg megismertem egy lányt ,aki nem keresztény ,ugyanakkor nagyon megkedveltem. Bízom abban ,hogy tud majd azonosulni a hitemmel és ezáltal kinyilváníthatom neki jobban a szándékaim.


2.Hát én meg nehezen tudok elképzelni egy olyan embert keresztényként,aki ismeri a Bibliát ,de hasonló elveket vall mint te. Jézus szerint a paráznaság bűn és már az is bűn ,hogy valakire kívánsággal nézel, mert -Jézus szavaval élve-,már akkor paráználkodtál a szívedben. Nem hiszem ,hogy lehetne úgy csókolózni ,vagy csókot adni ,hogy ne kívánnád valamilyen szinten a másik személyt ,vagy esetleg a csók közben ne merülnének fel benned ilyen gondolatok. A szórakozóhelyekkel meg az a baj, hogy képvisel egy olyan erkölcsi szintet (főleg a különböző fesztiválok) ,amihez nagyon nehéz nem igazodni egy bizonyos fokig, ha elmész az adott helyre. Ahogyan a Biblia is fogalmaz ,a rossz társaság megrontja a jó erkölcsöt.


3: Nincs gond a színházzal sem és a koncertekkel sem önmagában. Ugyanakkor koncert és koncert között van különbség. Fontos azt megfigyelni, hogy kik a koncert célközönsége és milyen mentalitással bírnak a banda zenéi és a résztvevő közönség.


4: Ha te így gondolod, akkor mi nem ugyanarra a kereszténységre gondolunk.

2019. szept. 27. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!