Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Egyéb kérdések

A kérdés

Szoktátok érezni, hogy nem a számotokra megfelelő kultúrába, országba születtetek?

Nekem egész életemben ez volt ameddig Magyarországon éltem. Minden nap azt éreztem, nekem itt nincs dolgom, nem vagyok ide való, ez a hely nem nekem való. Amióta elköltöztem Németországba, szinte azonnal boldog lettem és fantasztikusan érzem magam. Sohasem szeretnék visszaköltözni Magyarországra. Kérdésem, hogy nektek is szokott lenni olyan érzés, hogy nem a megfelelő kultúrába, országba születtetek és hogy szeretnétek onnan elmenni?

okt. 9. 19:14  Privát üzenet  

A válaszok
Nem, épp ellenkezőleg. Pont tegnap írtam egy itteni kérdésre egy hosszú litániát, hogy milyen rosszul érzem magam ötödik éve Berlinben, és mennyire várom már, hogy hazamehessek végre összesen 9 külföldön töltött év után Budapestre.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont okt. 9. 20:02 Privát üzenet

Nem. Ellenkezőleg, rövid idő után elfog a honvágy. Akkor is, ha nagyon szép és jó helyen vagyok, Németország is nagyon jó, a tengerpart is nagyon jó. S mégis.

"S mégis, magyarnak számkivetve,

lelkem sikoltva megriad -

édes Hazám, fogadj szivedbe,

hadd legyek hűséges fiad!

Totyogjon, aki buksi medve

láncon - nekem ezt nem szabad!

Költő vagyok - szólj ügyészedre,

ki ne tépje a tollamat!"

[link]

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont okt. 9. 20:11 Privát üzenet
mirőlszól nevű felhasználó válasza:

Èn a korral vagyok így. Csak sajnos oda nem lehet utazni...

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont okt. 9. 21:07 Privát üzenet
Én csak ezt az országot, de jártam már pl.: Szlovéniában, ami jobban bejönne.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont okt. 9. 21:09 Privát üzenet
Red Vixen nevű felhasználó válasza:

Nekem a minél igazabb, önhűbb, felébredtebb "kultúrák" vannak oözel hozzám. Ilyenben meg nincs ország. (Tibet?)

A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont okt. 9. 21:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Éreztétek már azt, hogy rossz országba, nemzetbe születtetek? Hogy nincs meg bennetek (annyira) a hazaszeretet, az országhoz ragaszkodás, mint más országbeliekben?
Ti magyarként nem érzitek úgy, hogy nem túl szerencsés országban születtetek? Nem érzitek úgy, hogy komoly hátránnyal indultok az életben?
Ti örültök hogy magyarországra születtetek?
Keresztények, ha más vallású kultúrába születtetek volna, akkor annak a kultúrának a vallását hinnétek igaznak?
Örültök annak, hogy magyarnak születtetek?
Mik azok, amiket az amerikai kultúrából átültetnél a magyar kultúrába és fordítva, mik az alapvető jó és rossz különbségek a két nemzet között?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!