Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti goth-nak vagy metalheadnek...

Ti goth-nak vagy metalheadnek ítélnétek meg engem ezek alapján? Az baj, ha nem ragaszkodom kifejezetten egy stílushoz.

Figyelt kérdés

Az életfelfogásom egyértelműen goth. Jellemző rám a melankólia, a búskomorság, a morbid humor, az elvágyódás egy teljesen másik világba és korba, és az emberek meg nem értése, sokkal öregebbnek érzem magam a koromnál. Szeretem a sötét, elvont, másoknak kissé "beteg" dolgokat, és eléggé introvertált vagyok. Imádom az irodalmat é a költészetet, magam is szoktam írogatni.

Zenei ízlésre viszont metálosnak mondanám magam, szinte csak azt hallgatom, a goth zenéket annyira nem kedvelem néhány kivétellel, de elvagyok velük.

Öltözködésre: nem tudom, ismeritek-e a Killstar márkát, az ő ruháikat előszeretettel hordom, az inkább gothnak mondható. Szívesen hordok fűzőt és mindenféle csipkés, fűzős, "sötéten elegáns" ruhákat és kiegészítőket. Emellett persze vannak napok, amikor maradok az egyszerű bandás póló-acélbetétes kombónál, de előbbiben jobban érzem magam. Sminkelni szinte egyáltalán nem szoktam.



2019. okt. 12. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen zenéket szeretsz?😄
2019. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Számít a stílus? Én a legkeményebb zenékre meditálok, de csak egy srác vagyok.
2019. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Mostanában amit nagyon sokat hallgatok, az a Slipknot, Dimmu Borgir, Marilyn Manson, Powerwolf

Egyébként nagy kedvenceim még az Amon Amarth, Burzum, Bathory, Korpiklaani, In This Moment, Metallica, Finntroll, Sabaton, System of a Down, Black Sabbath, Avenged Sevenfold, Gojira, Isengard, Lordi, Rammstein, Wardruna és még órákig tudnám sorolni...

2019. okt. 12. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz amúgy mindkettő, nem zárják ki egymást. :)

Így még izgalmasabb is...

Én régebben inkább a gothos zenei irány felé húztam, de már átmentem ebbe a minél depresszívebb, minél lassabb és szebb, de keményebb, inkább elvontabb irányba.

2019. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne akard besorolni magad ilyen szubkultúrákba, inkább légy önmagad, légy egyedi! Rám is van sok jellemző dolog ezekből, de ettől még nem mondom magam semminek, mert én csak én vagyok és kész.
2019. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rossz, ha az ember kategorizálja magát. Ez nem azt jelenti, hogy lekorlátozza magát, hanem hogy van egy... Mondjuk úgy, biztos pontja. Hogy valahova tartozik. De rengeteg féle szubkultúra van, átfedésben is állnak egymással.

Én goth vagyok. Ezek alapján rád azt mondanám, hogy kicsit melankolikusabb metalos vagy. Nem azért, mert nem hallgatsz gothic zenét, hanem nekem így elsőre úgy tűnik, a goth szubkultúra többi aspektusát nem nagyon ismered.

2019. okt. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Magad határozod meg, hogy minek vallod magad. Szerintem te egy kicsit ilyen is olyan is vagy. Nem kell feltétlenül 1 stílushoz ragaszkodnod, minden ember egyedi(mondjuk a futószalagról lejött díszbúzákról és tinipixákról ez nem mondható el...). Vagy ha zavar is, hogy egyszerre 2 stílushoz ragaszkodsz(ami amúgy nem baj),akkor örülj annak, hogy a 2 stílus legalább hasonlít egymáshoz.

Mellékesen a témától picit elkanyarodva: Nekem külsőre az ilyen kicsit darkosabb stílusú lányok nagyon bejönnek :D az a baj, hogy nálunk Miskolcon ilyen lányokat nem igazán lehet látni, vagy aki meg ilyen, az meg a tipikus "eret vágok, mert nem kapok iPhone-t" féle "depressziósok"...

(Persze, egy gótnak nem kell feltétlenül depressziósan, lelki betegnek lennie).

Igen, tudom, hogy ez nem egy társkereső oldal :D (persze, az aki küldene képet, azt nem küldeném el az anyukájába :D)

17/F rocker

2019. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!